TATRA pomáhá při hašení požárů v Izraeli

14.06.2018

Na podzim minulého roku financovala Česká republika nákup hasičského speciálu společnosti TATRA TRUCKS jako podporu státu Izrael. Příjemcem hasičského speciálu TATRA PHOENIX Euro 6 byl Židovský národní fond (Keren Kayemeth Leisrael – Jewish National Fund).

Posláním fondu je vykupovat půdu pro židovské osídlení a dále též například vysazování stromů, zalesňování či zemědělské projekty. Hasičská TATRA se již v Izraeli aktivně zapojila do hašení požárů.

„Jednou z forem „protestů" hnutí Hamás v posledních dnech je posílání zápalných náloží z Gazy na izraelské území. V důsledku toho došlo k rozsáhlým požárům nejen polí, ale i přírodní rezervace. Hašení se zúčastnili i hasiči našeho fondu a pozornost přitáhl vůz TATRA, zakoupený loni vládou České republiky. TATRA si v Izraeli přímo v akci při hašení lesních požárů dělá skvělou reklamu," řekl po návratu z Izraele Michal Pacovský, prezident české rady Židovského národního fondu.

Zástupci Izraele si v loňském roce konfigurovali vůz TATRA PHOENIX Euro 6 s krátkou kabinou, na podvozek byla následně v Továrně hasicí techniky v Poličce vyhotovena hasičská nástavba. Vše ve žlutých barvách, které v Izraeli označují hasičskou techniku. Následně byl hasičský speciál loni na podzim Milanem Chovancem, tehdejším ministrem vnitra, a Michaelou Marxovou, ministryní práce a sociálních věcí, předán Izraeli.

Naposledy se hasičský vůz TATRA podílel na hašení lesního požáru v přírodní rezervaci nedaleko Gazy na jihu Izraele. Automobily TATRA jsou ve světě vyhlášeny díky skvělé práci v terénu, při hašení lesních požárů v Izraeli proto poskytuje hasičský speciál darovaný českou vládou nenahraditelné služby.

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Vlastníky společnosti jsou čeští podnikatelé Jaroslav Strnad s podílem 65 procent a René Matera s podílem 35 procent. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí TATRA i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává na 1200 zaměstnanců a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství.

Tiskový servis TATRA TRUCKS a.s.

Andrej Čírtek
tiskový mluvčí

TATRA TRUCKS a.s.
Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice, Česká republika
mob.: +420 602 494 208, tel.: +420 225 113 361
web: tatra.cz