Profil společnosti

Profil společnosti TATRA

  • Dlouholetá tradice od roku 1850
  • Nosný program těžká nákladní vozidla
  • Dceřiné společnosti
  • Zákazníci po celém světě

Kopřivnická automobilka, známá pod značkou TATRA, se řadí mezi nejstarší automobilky světa a svou více než 170letou nepřetržitou činností značným způsobem ovlivnila automobilový průmysl nejen v České republice, ale i v zahraničí.

TATRA TRUCKS a.s. úzce spolupracuje se společnostmi skupiny CSG CZECHOSLOVAK GROUP a PROMET GROUP. Dohromady tak vytváříme více než 10000 pracovních míst a výnosy ve výši přes 27 mld. Kč (2017).

TATRA TRUCKS a.s. má dceřinou společnost - TATRA METALURGIE a.s.. Nosným výrobním programem jsou těžká nákladní off-road vozidla a automobily pro kombinovanou přepravu terén-silnice, které jsou v rámci zvyšujících se zákaznických požadavků neustále zdokonalovány. Významnou výhodou společnosti TATRA TRUCKS a.s., nejen v oblasti vývojových, ale rovněž výrobních kapacit, je vysoká úroveň lidského potenciálu.

Nákladní vozidla se značkou TATRA jsou založena především na tatrovácké koncepci automobilu , kterou se doposud nepodařilo nikomu úspěšně napodobit. Těžká nákladní vozidla z Kopřivnice jsou pověstná díky své průchodivosti nejtěžšími terény v extrémních klimatických podmínkách, vysoké spolehlivosti a vynikajícím užitným vlastnostem. TATRA se přizpůsobí třeskutým mrazům i abnormálně vysokým pouštním teplotám.

Dnešní nabídka vozidel TATRA

Současná škála nákladních vozidel vychází maximálně vstříc svým zákazníkům. Civilní produkci reprezentují zejména vozidla řady TATRA PHOENIX a TATRA TERRA,  speciální a vojenskou produkci představují obchodní řady TATRA FORCE a TATRA TACTIC.

Mezi významná obchodní teritoria společnosti patří již tradičně země Arabského poloostrova, Izrael, Indie, bývalé země SNS, Austrálie a Evropa. Na domácím trhu (Česká republika, Slovensko), kde mezi zákazníky dominuje Armáda ČR, Hasičský záchranný sbor ČR, Ozbrojené síly SR z komerčních zákazníků pak např. Revitrans a.s. (dříve SD – Autodoprava) nebo Lesy Slovenské republiky.

Vynikající jízdní vlastnosti a mnohé technické a konstrukční novinky vozidel TATRA jsou již léta ověřovány na trasách maratónských soutěží. Nejvýznamnějších úspěchů dosáhly posádky Tater ve známé Rallye Dakar.