Profil společnosti

Profil společnosti TATRA

  • Tradice výroby automobilů od roku 1850
  • Spolehlivá vozidla určená pro jízdu v nejtěžších terénech
  • 6x vítěz legendární Rally Dakar

Kopřivnická automobilka, známá pod značkou TATRA, se řadí mezi nejstarší automobilky světa a svou více než 170letou nepřetržitou činností značným způsobem ovlivnila automobilový průmysl nejen v České republice, ale i v zahraničí.

TATRA TRUCKS a.s. je součástí holdingů Czechoslovak Group (CSG) a PROMET GROUP. Podíl CSG je 65 procent a podíl Promet Group 35 procent.

TATRA TRUCKS a.s. má dceřinou společnost - TATRA METALURGIE a.s.. Nosným výrobním programem jsou těžká nákladní off-road vozidla a automobily pro kombinovanou přepravu terén-silnice, které jsou v rámci zvyšujících se zákaznických požadavků neustále zdokonalovány. Významnou výhodou společnosti TATRA TRUCKS a.s., nejen v oblasti vývojových, ale rovněž výrobních kapacit, je vysoká úroveň lidského potenciálu.

Nákladní vozidla se značkou TATRA jsou založena především na tatrovácké koncepci automobilu , kterou se doposud nepodařilo nikomu úspěšně napodobit. Těžká nákladní vozidla z Kopřivnice jsou pověstná díky své průchodivosti nejtěžšími terény v extrémních klimatických podmínkách, vysoké spolehlivosti a vynikajícím užitným vlastnostem. TATRA se přizpůsobí třeskutým mrazům i abnormálně vysokým pouštním teplotám.

Dnešní nabídka vozidel TATRA

Současnou civilní produkci reprezentuje modelová řada TATRA PHOENIX, speciální a obrannou produkci představují obchodní řady TATRA FORCE a TATRA TACTIC, hasičský segment pak zastupuje TATRA TERRA.

Mezi významná obchodní teritoria společnosti patří již tradičně Evropa, Asie, ale i třeba Austrálie. Na domácím trhu (Česká republika, Slovensko), kde mezi zákazníky dominuje Armáda ČR, Hasičský záchranný sbor ČR, Ozbrojené síly SR z komerčních zákazníků pak např. Lesy Slovenské republiky.

Na zahraničním trhu pronikáme do členských zemí NATO. Jedná se například o zakázky pro belgické ozbrojené síly ve spolupráci s automobilkou DAF nebo hasičská vozidla pro německý Bundeswehr.

Vynikající jízdní vlastnosti a mnohé technické a konstrukční novinky vozidel TATRA jsou již léta ověřovány na trasách maratónských soutěží. Nejvýznamnějších úspěchů dosáhly posádky Tater ve známé Rallye Dakar.