Do výrobních prostor společnosti TATRA TRUCKS zavítal rekordní počet návštěvníků Kopřivnických dnů techniky

12.06.2019

V rámci tradičních Kopřivnických dnů techniky, které se konaly 8. a 9. června, měla široká veřejnost možnost navštívit výrobní halu automobilky TATRA TRUCKS. Unikátní příležitosti prohlédnout si montážní linky tatrovek využily tisíce lidí.

„Zaznamenali jsme rekordní zájem o prohlídku výrobní linky TATRA TRUCKS, kterou si v průběhu soboty mohli návštěvníci projít s komentářem našich techniků. Byli jsme příjemně překvapeni velkým zájmem široké veřejnosti o nahlédnutí do procesu výroby tatrovek," říká Michal Konečný, vedoucí marketingu společnosti TATRA TRUCKS.

Automobilka TATRA TRUCKS, která je každoročním generálním partnerem Kopřivnických dnů techniky, pro již sedmý ročník akce tradičně poskytla zkušební polygon, na kterém si mohla široká veřejnost vyzkoušet jízdu v nákladních vozidlech z obchodních řad TATRA PHOENIX a TATRA FORCE v různých konfiguracích podvozků od 4x4 po 8x8. Návštěvníci také kladně hodnotili rozmístění vozidel TATRA po areálu, u kterých si mohli pořídit fotografie.

Celkem o víkendu navštívilo Kopřivnické dny techniky přes 20 tisíc lidí, kteří mohli obdivovat například výstavu historických automobilů TATRA 12, TATRA 115, TATRA 141 a TATRA 148, jež dosud nebyly k vidění, a mnoho dalších zajímavých exponátů v podobě hasičské techniky, jeřábů, obrněných transportérů, motocyklů, sportovních vozidel či letadla a vrtulníku. Akce se těšila pozornosti také mnoha zahraničních návštěvníků, především ze Slovenska, Polska a Rakouska. Součástí prezentace TATRA TRUCKS byl také prodejní stánek s reklamními předměty, o něž byl veliký zájem.

Novinkou letošního ročníku byla možnost přijet do Kopřivnice historickou vlakovou soupravou z Ostravy, Studénky, Příboru i ze Štramberku.

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává více než 1000 lidí a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství.

Tiskový servis TATRA TRUCKS a.s.

Andrej Čírtek
Tiskový mluvčí TATRA TRUCKS a.s.

TATRA TRUCKS a.s.
Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice, Česká republika
mob.: +602 494 208, tel.: +420 225 113 361
e-mail:
andrej.cirtek@tatra.cz