Holding CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS se zúčastní veletrhu obranné techniky IDEX 2017

15.02.2017

Ve dnech 19. až 23. února 2017 se v Abu Dhabí ve Spojených arabských emirátech uskuteční jeden z největších světových veletrhů obranných technologií a techniky. Mezi vystavovateli nebudou chybět ani holding CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS.

Společnosti patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) i automobilka TATRA TRUCKS přivezou na veletrh IDEX 2017 několik novinek a zajímavých exponátů. Z holdingu CZECHOSLOVAK GROUP se na IDEXu 2017 budou prezentovat společnosti EXCALIBUR INTERNATIONAL, EXCALIBUR ARMY, EUROPEAN AIR SERVICES, MSM GROUP, ZVS, RETIA a KARBOX, aby představily benefity, které společně mohou poskytnout zákazníkům v nejrůznějších regionech.

Společnost EXCALIBUR ARMY například představí úplnou novinku v podobě raketometu RM-70 Vampire 4D, který využívá osvědčené odpalovací zařízení GRAD 122 mm s kapacitou 80 střel.  Raketomet na podvozku TATRA FORCE 8x8 s motorem TATRA, poloautomatickou převodovkou TATRA-NORGREN a  čtyřdveřovou pětimístnou kabinou je vysoce mobilním prostředkem, který po odpálení raket může využít své rychlosti a okamžitě změnit palebné stanoviště. Světovou premiéru bude mít v Abu Dhabí bezpilotní letoun CANTAS E se schopností vertikálního startu a přistání od společnosti EXCALIBUR INTERNATIONAL. CANTAS E je určen pro dlouhotrvající průzkumné či hlídkové a monitorovací mise, jeho letová výdrž činí až 18 hodin. CANTAS E patří do širší rodiny univerzálních bezpilotních letounů a na IDEXu 2017 bude vystavena i verze CANTAS A. Zákazníkům v zemích Blízkého a Středního východu dodává společnost TATRA TRUCKS vozidla pro přepravu a řízení těchto bezpilotních letounů. Výrobce speciální elektroniky RETIA bude prezentovat nejnovější verze speciálního radarového zařízení ReTWis.

TATRA TRUCKS představí na veletrhu IDEX 2017 velitelské vozidlo na podvozku TATRA TACTIC 6x6, jehož speciální nástavba byla navržena firmou KARBOX patřící do holdingu CSG. Výroba těchto vozidel probíhá v Saúdské Arábii ve spolupráci se společností Military Industries Corporation.

Význam veletrhu IDEX, který se koná každé dva roky, neustále roste. Svědčí o tom počty vystavovatelů a návštěvníků. V roce 2015 mělo na ploše 35 tisíc metrů čtverečních své expozice na 1100 vystavovatelů z více než 120 zemí a počet návštěvníků přesáhl 100 tisíc. Není bez zajímavosti, že v roce 2015 zaujímala česká účast největší výstavní plochu ze všech nových členských zemí EU a podíl holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a automobilky TATRA TRUCKS tvořil její velmi významnou část. Spojené arabské emiráty a Království Saúdské Arábie patří mezi nejvýznamnější zákazníky společnosti TATRA TRUCKS. Počty vozidel TATRA v aktivní službě ozbrojených složek obou zemí přesahují 2000 kusů.


O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (zkráceně CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti obranné i civilní průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej vojenských a speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů, munice, strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl či brzdových systémů pro kolejová vozidla, stejně jako silniční dopravní a logistické služby. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP v roce 2015 vygenerovaly tržby v hodnotě 13,6 mld. Kč a v současnosti zaměstnávají přes 6 tisíc pracovníků.

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává 1350 zaměstnanců a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství. Obrat TATRA TRUCKS za rok 2015 byl 3,7 miliardy Kč, zisk před zdaněním byl 400 miliónů Kč. Za rok 2016 TATRA TRUCKS vyrobila 1326 vozidel, meziročně vzrostla výroba o více než 50 procent.


Tiskový servis TATRA TRUCKS a.s.


Andrej Čírtek
Tiskový mluvčí TATRA TRUCKS a.s.

TATRA TRUCKS a.s.
Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice, Česká republika
mob.: +420 602 494 208+420 602 494 208 , tel.: +420 225 113 361+420 225 113 361
e-mail: andrej.cirtek@tatra.cz; web: tatra.cz