Kardinál Dominik Duka před Pražským hradem slavnostně požehnal automobilu TATRA PHOENIX PRÄSIDENT

14.06.2017

Ve středu 14. června bylo Hradčanské náměstí svědkem slavnostního aktu požehnání vozu TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT. Tento nejnovější model tatrovky vznikl při příležitosti 120. výročí zahájení výroby automobilů v kopřivnické automobilce a symbolizuje tradici i budoucnost společnosti TATRA TRUCKS.

Hradčanské náměstí je místem, kde se uskutečnilo mnoho historicky významných událostí. Pro kopřivnickou společnost TATRA TRUCKS a český automobilový průmysl se jedna z nich udála ve středu 14. června. Před Bránou Gigantů ústící do I. nádvoří Pražského hradu se dopoledne představil veřejnosti nejnovější model TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT a při této příležitosti se mu dostalo požehnání od arcibiskupa pražského kardinála Dominika Duky. Při slavnostním aktu byli přítomni i zástupci automobilky – Petr Rusek, předseda představenstva společnosti TATRA TRUCKS, její generální ředitel Radek Strouhal a Martin Šustek, ředitel obchodu a marketingu. „Jsme velmi rádi, že Jeho Eminence kardinál Dominik Duka vyslyšel naši prosbu a požehnal nejnovější tatrovce. V našich končinách podobné události nebývají běžné, ale Tatra letos slaví výjimečné historické výročí, které tento vůz symbolizuje, a to si určitě zaslouží i výjimečnou událost,“ řekl Petr Rusek.

Petr Rusek i Radek Strouhal pak Jeho Eminenci kardinálu Dukovi i přítomným hostům a zástupcům médií vůz TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT podrobně představili a seznámili je také s historií výroby automobilů Tatra. Novodobý vůz nesoucí označení PRÄSIDENT odkazuje na první automobil NW Präsident, který v kopřivnické firmě postavili v roce 1897. Zatímco původní 120 let starý automobil byl v podstatě kočár opatřený spalovacím motorem, nový je stokrát výkonnějším moderním univerzálním nákladním vozidlem. „Limitovaná edice PRÄSIDENT je odvozena od úspěšné obchodní řady TATRA PHOENIX Euro 6. Phoenixů jsme již vyrobili a prodali přes tisíc kusů a zákazníkům slouží na silnicích, ve smíšeném provozu i v nejtěžším terénu po celém světě,“ přiblížil Radek Strouhal.

Celkem bude vyrobeno symbolických 120 kusů automobilů TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT, tento počet odkazuje na 120 let trvající tradici výroby automobilů v kopřivnické továrně. V rámci podpory prodeje novodobých präsidentů navíc společnost TATRA TRUCKS oslovila dalšího tradičního českého výrobce, novoměstskou společnost ELTON hodinářská, aby navrhla a vyrobila omezenou sérii originálních hodinek značky PRIM jako doplněk pro zákazníky, kteří si vůz TATRA PHOENIX v provedení PRÄSIDENT pořídí.

Mezi lety 1897 až 2016 společnost TATRA TRUCKS vyrobila přes 520 tisíc motorových vozidel, přičemž počet nákladních automobilů sedm a půl krát převyšuje množství osobních vozů, které z bran kopřivnické automobilky vyjely.


O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává 1350 zaměstnanců a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství. Obrat TATRA TRUCKS za rok 2015 byl 3,7 miliardy Kč, zisk před zdaněním byl 400 miliónů Kč. Za rok 2016 TATRA TRUCKS vyrobila 1326 vozidel, meziročně vzrostla výroba o více než 50 procent.


Tiskový servis TATRA TRUCKS a.s.

Andrej Čírtek
Tiskový mluvčí TATRA TRUCKS a.s.

TATRA TRUCKS a.s.
Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice, Česká republika
mob.: +602 494 208, tel.: +420 225 113 361
e-mail: andrej.cirtek@tatra.cz ; web: tatra.cz