Společnost TATRA TRUCKS představuje nové produkty na veletrzích TECHAGRO a SILVA REGINA

31.03.2014

Ve dnech 30. 3. – 3. 4. 2014 probíhají na brněnském výstavišti veletrhy TECHAGRO a SILVA REGINA, na kterých jsou prezentovány nejnovější trendy v oblasti zemědělských a lesnických technologií.

Společnost TATRA TRUCKS a.s. využila právě probíhajících veletrhů TECHAGRO a SILVA REGINA k představení nových produktů z oblasti zemědělství a lesnictví. Vystavovaným vozidlům vévodí agrotahač zemědělských návěsů, ale návštěvníci mohou vidět i soupravy na vývoz dlouhého dřeva či závodní speciál TATRA 815 4x4.

Aktuální ročník Mezinárodních veletrhů zemědělské a lesnické techniky a myslivosti TECHAGRO / SILVA REGINA se nese v duchu představení nových tatrovek, které jsou vystavovány v různých zemědělských verzích i v provedení lesáckém. Návštěvníci veletrhu si mohou stroje prohlédnout jak u autorizovaných dealerů společnosti TATRA TRUCKS (P&L s.r.o., Serviscentrum Vysočina s.r.o., TRIOL CZ, a.s.), tak u jejich partnerů, kteří na podvozky TATRA dodávají nástavby (např. AgroStar, Umikov či Romill).

Zemědělským vozidlům značky TATRA vévodí tahač zemědělských návěsů v kombinaci s různými přípojnými vozidly – velkoobjemovými návěsy, cisternami i návěsy s výměnným systémem nástaveb. K vidění jsou i moderní agrotatry s výměnným systémem nástaveb v provedení podvozku 6x6.

„Zájem dealerů, kteří tento produkt dodávají, odráží poptávku zemědělských zákazníků a potvrzuje, že jsme se vydali správnou cestou a nabízíme řešení, které uživatelům zásadním způsobem zlepší efektivitu v přepravách plodin či biomasy,“ vysvětluje vedoucí oddělení marketingu TATRA TRUCKS Jiří Kašpárek.

Na souběžně probíhajícím lesnickém a mysliveckém veletrhu SILVA REGINA jsou prezentovány soupravy na vývoz dlouhého dřeva – tahač TATRA PHOENIX 6x6 s oplenovým návěsem. V roce 2013 jich na český trh dodal nejvíce autorizovaný dealer Serviscentrum Vysočina. Na Slovensku to pak bylo plnění v rámci vyhraného tendru pro Lesy SR, š.p., jejichž soupravu mohou návštěvníci na veletrhu také vidět (stánek společnosti Psch GmbH). Dodávky lesovozů na slovenský trh zajišťuje autorizovaný dealer, společnost STABO, s.r.o. ze Zvolena.

Na stánku autorizovaného dealera  P&L s.r.o. je rovněž vystavován závodní speciál TATRA 815 4x4, který se letos účastnil prestižního závodu DAKAR. Patří závodnímu týmu TATRA BUGGYRA RACING TEAM, který pro sezónu 2014/2015 oficiálně získal podporu výrobního závodu.

Návštěvníci veletrhu mohou produkty TATRA TRUCKS vidět na stáncích těchto společností:

  • P&L s.r.o, hala B, st. 001
  • Serviscentrum Vysočina, volná plocha K, st. 011, volná plocha C, 043
  • Triol CZ, volná plocha P, st. 015
  • AgroStar, volná plocha D2, stánek 005
  • Posch GmbH, volná plocha F, 001
  • Romill, volná plocha A1

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS vlastní světoznámou kopřivnickou automobilku od března 2013, kdy získala podnik v dražbě kvůli nesplácení dluhů bývalým vlastníkem TATRA a.s. Novým vlastníkům (čeští podnikatelé Jaroslav Strnad a René Matera) a jejich klíčovým manažerům (předseda představenstva Petr Rusek odpovědný za obchod a místopředseda představenstva Radek Strouhal odpovědný za finance) se podařilo v první polovině roku 2013 obnovit výrobu a získat zpět elementární důvěru bank i subdodavatelů.

K 1. říjnu 2013 nastoupil do funkce generálního ředitele TATRA TRUCKS a.s. zkušený krizový manažer Petr Karásek, který předtím společně s dalšími odborníky připravil strategii stabilizace a dalšího rozvoje podniku. Pod jeho vedením ve společnosti TATRA TRUCKS a.s. úspěšně probíhá schválený plán restrukturalizace, v rámci které již společnost zeštíhlila o více jak 100 pracovních pozic. K 1. 1. 2014 zaměstnávala 952 zaměstnanců v mateřské společnosti a necelých 600 v několika dceřiných společnostech zaměřených zejména na slévárenství a kování.

Celkové předběžné tržby TATRA TRUCKS a.s. za rok 2013 jsou ve výši 2,99 mld. Kč. Výsledky jsou součtem za činnost společností Tatra a.s. v období do exekuce a současné společnosti TATRA TRUCKS a.s., která převzala aktivity společnosti Tatra a.s. v rámci exekuce 15. 3. 2013.  V roce 2013 se TATRA TRUCKS a.s. podařilo vyrobit 763 kompletních vozidel (nejvíce od roku 2008) a prodala 722 vozidel. Pro rok 2014 plánuje společnost prodej 760 vozidel.

Tiskový servis TATRA TRUCKS a.s.

Andrej Čírtek
Tiskový mluvčí TATRA TRUCKS a.s.

TATRA TRUCKS a.s.
Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice, Česká republika
mob.: +420 602 494 208, tel.: +420 225 113 361
e-mail: andrej.cirtek@tatra.cz ; web: tatra.cz