Společnost TATRA TRUCKS získala dvě prestižní ocenění: Tradiční česká značka a Značka, na kterou jsou Češi nejvíce hrdí

26.11.2018

Ve středu 21. listopadu se konal v reprezentativních prostorách rezidence pražského primátora slavnostní večer při příležitosti vyhlašování výsledků projektu Česká značka. Společnost TATRA TRUCKS se ve dvou kategoriích, Tradiční česká značka a Značka, na kterou jsou Češi nejvíce hrdí, umístila na prvním místě.

Projekt Česká značka pořádá agentura CZECH TOP 100 ve spolupráci s výzkumnou agenturou Harmon Research. O výsledcích ankety o nejsilnějších českých značkách rozhodovala svým hlasováním široká veřejnost v rámci reprezentativního průzkumu.

Na slavnostním večeru převzal ocenění v kategoriích Tradiční česká značka a Značka, na kterou jsou Češi nejvíce hrdí, Andrej Čírtek, tiskový mluvčí společnosti TATRA TRUCKS. „TATRA je značka, která je spjata s existencí Československa i České republiky a na kterou, jak se ukázalo v průzkumu, jsou Češi právem hrdi. I díky síle značky se TATŘE podařilo překonat v její historii všechna nelehká období a uchovat si pozici významného světového výrobce těžkých užitkových vozidel do terénu. Samotný název odkazuje na to, že naše automobily byly za 1. republiky testovány právě ve slovenských Tatrách," řekl Andrej Čírtek.

Kopřivnická TATRA TRUCKS své dobré jméno pod českými vlastníky i nadále upevňuje a angažuje se mimo jiné i ve společensky prospěšných projektech. Jde především o nové muzeum automobilů TATRA, které vznikne jako pobočka Muzea Novojičínska a bude ho provozovat Moravskoslezský kraj. U nového muzea nebude chybět ani restaurovaná národní technická památka v podobě motorového vlaku TATRA T 68 zvaného též Slovenská strela. Ta momentálně podstupuje kompletní opravu v moravských Hranicích. Následně bude Slovenská strela vystavena v novém depozitáři, který společnost TATRA TRUCKS plánuje postavit do poloviny roku 2020.

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává více než 1200 lidí a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství. TATRA TRUCKS v roce 2017 prodala 1338 vozidel a dosáhla obratu 6,3 miliardy Kč a hospodářského výsledku 556 milionů Kč.

Tiskový servis TATRA TRUCKS a.s.

Andrej Čírtek
tiskový mluvčí

TATRA TRUCKS a.s.
Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice, Česká republika
mob.: +420 602 494 208, tel.: +420 225 113 361
web: tatra.cz