Společnosti patřící do holdingu CSG a automobilka TATRA TRUCKS se představí na tradiční vojenské akci Bahna

09.06.2017

Společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) se spolu s TATRA TRUCKS (TT) zúčastní největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky Bahna, jejíž 28. ročník se uskuteční v sobotu 10. června od 9 do 16 hodin v bývalém vojenském výcvikovém prostoru v lokalitě Bahna u Strašic nedaleko Rokycan.

V minulém týdnu společnosti holdingu CSG i automobilka TATRA TRUCKS úspěšně představily největší expozici veletrhu obranných technologií IDET 2017. Tato prezentace byla určena především pro odbornou veřejnost a obchodní partnery. Nadcházející sobotu kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS (TT) i společnosti EXCALIBUR ARMY (EA) a TATRA DEFENCE VEHICLE (TDV) z holdingu CSG, které jsou tradičními partnery akce Bahna, některé své produkty vystavené na IDETu předvedou široké veřejnosti. Konkrétně půjde o pancéřované vozidlo TITUS, o které jeví zájem Armáda České republiky, dále o raketomet RM-70 Vampire 4D na podvozku TATRA FORCE, jehož varianta nazvaná BM-21 MT 4x4 získala minulý týden na zmiňovaném veletrhu prestižní ocenění Zlatý IDET, a také bude k vidění vozidlo Pandur II 8x8 v méně známé minometné verzi. Společná expozice Tatry, EA a TDV bude umístěna na tradičním místě pod věží, zájemci si tam budou moci zakoupit i výstrojní materiál od společnosti EXCALIBUR TRADE.

Akci Bahna pořádá Velení pozemních sil a Nadace pozemního vojska AČR a má demonstrovat všem zájemcům o současnou vojenskou techniku profesní připravenost příslušníků AČR a spojeneckých armád NATO. Společnosti patřící do holdingu CSG i TATRA TRUCKS jsou tradičními partnery událostí tohoto druhu a podporují akce, které přibližují široké veřejnosti činnost ozbrojených složek, jež chrání bezpečnost státu i jeho obyvatel a umožnují prezentaci nejnovějších výrobků českého obranného průmyslu. „Bahna jsou dobrou příležitostí, jak veřejnosti předvést výsledky vývoje i výroby speciální techniky, kterou se zabývají společnosti holdingu CSG. Chceme tak ukázat, že slavná tradice českého zbrojního průmyslu pokračuje a že má co nabídnout i pro budoucnost,“ řekl tiskový mluvčí holdingu CSG Andrej Čírtek.

Největší expozice na veletrhu IDET 2017 patřila CSG a TATRA TRUCKS

Krátce před akcí Bahna se na přelomu května a června konal i jeden z největších veletrhů obranné techniky ve střední Evropě IDET 2017. Holding CSG a společnost TATRA TRUCKS jsou na něm již tradičními vystavovateli. „Celkově společný pavilon CSG a TATRA TRUCKS navštívilo přibližně dva tisíce hostů. Po celé tři dny konání veletrhu jsme vedli permanentní jednání ve všech prostorech naší expozice, která byla největší na veletrhu, zaujímala přes 500 m2 vnitřní plochy a dalších asi 400 m2 venkovní plochy. Na veletrhu jsme podepsali několik dohod o spolupráci, několik memorand a potkali se jak se stávajícími, tak s novými obchodními partnery,“ sdělil Lukáš Novotný, marketingový manažer holdingu CSG.

Velkou pozornost vzbuzovaly především novinka v podobě raketometu BM-21 MT 4x4 od společnosti EXCALIBUR ARMY se zcela novým systémem řízení palby, dále pak kolové bojové vozidlo pěchoty Pandur II 8x8 s dálkově ovládanou bojovou věží Samson Mk II z produkce společnosti TATRA DEFENCE VEHICLE a obrněné vozidlo TITUS, výrobek automobilky TATRA TRUCKS. Raketomet BM-21 MT 4x4 získal i prestižní ocenění Zlatý IDET. V expozici CSG a Tatry byly vystaveny i dvě verze unikátního bezpilotního letounu CANTAS společnosti EXCALIBUR INTERNATIONAL se schopností svislého startu a přistání, nechyběl ani čtyřkolový pancéřovaný vůz T-KAT firmy TATRA DEFENCE INDUSTRIAL nebo celá škála pěchotní i dělostřelecké munice skupiny MSM Group či pistole firmy ZVS.

Venkovní expozice zahrnovala například moderní raketomet RM-70 Vampire 4D a mostní automobil AM-50 EX, oba na podvozcích TATRA FORCE 8x8, nebo novinku v podobě modernizovaného tanku T-72 4 Scarab z portfolia EXCALIBUR ARMY. TATRA TRUCKS vystavovala nejnovější provedení pancéřovaného vozidla TATRA FORCE 8x8 určeného pro přepravu těžkých minometů PRAM-L a také novinku v podobě těžkého automobilového přívěsu s podvozkem tatrovácké koncepce určeného pro vojenské aplikace. Společnost Vývoj Martin patřící do MSM Group, slovenského člena holdingu CSG, pak ve venkovní expozici představila multifunkční kontejnerové velitelské pracoviště s vlastní energetickou infrastrukturou, jehož speciální varianty společnost dodává například švédské armádě.

Letošní IDET navštívilo na 15 oficiální zahraničních delegací, například z Francie, Norska, Švédska, Brazílie či Egypta nebo Filipín. Na veletrhu se představilo 390 vystavujících firem ze 30 zemí, zahraničních mezi nimi bylo 40 procent. Za tři dny prošlo branami výstaviště téměř 26 tisíc návštěvníků.

 


 

O společnosti EXCALIBUR ARMY

EXCALIBUR ARMY je přední česká společnost v oblasti výroby a obchodu s pozemní technikou a zbraňovými systémy pro pozemní síly s dvacetiletou tradicí. Její hlavní provozovnou a výrobním podnikem je závod ve Šternberku, ve kterém probíhá vývoj, výroba, modernizace a generální opravy speciální pozemní techniky na kolových i pásových podvozcích. Šternberský podnik získala EXCALIBUR ARMY v soutěži na cenu od českého státu v situaci, kdy podnik neměl zakázky a propouštěl zaměstnance. Soukromému vlastníkovi se podařilo továrnu naplnit novými zakázkami, které z více než 90 procent směřují na export. Společnost EXCALIBUR ARMY v současné době zaměstnává více než 460 lidí, většinu z toho právě ve šternberském podniku. Jedná se o konstruktéry s VŠ vzděláním i vysoce kvalifikované dělníky, experty na výrobu a opravy obrněné techniky. Ve Šternberku byly též vyvinuty nové typy vojenské techniky, např. raketomet RM-70 Vampire na podvozku TATRA FORCE 8x8, který je dodáván pro ozbrojené síly Indonésie. Tržby podniku dosáhly v roce 2015 4,3 miliardy Kč.


O TATRA DEFENCE VEHICLE

 

Společnost TATRA DEFENCE VEHICLE (TDV) se specializuje na vývoj, výrobu, generální opravy a modernizace převážně obrněných a speciálních vozidel pro domácí i zahraniční zákazníky. Do jejího portfolia patří např. výroba, údržba a opravy vozidel Pandur II, a to díky smlouvě o strategickém partnerství mezi holdingem CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a nadnárodním koncernem General Dynamics European Land Systems (GDELS) z ledna 2015. Na základě ní holding CSG získal exkluzivní práva na propagaci, prodej, výrobu a údržbu rodiny obrněných vozidel Pandur II pro Českou republiku a další vybrané trhy ve východní Evropě a Asii. TDV se také zabývá vývojem a produkcí obrněných vozidel využívajících podvozky TATRA, dále se významně podílí na opravách a modernizaci tanků T-55 a T-72 v úzké spolupráci se společností EXCALIBUR ARMY a zajišťuje servisní služby pro terénní vozidla na podvozku Land Rover Defender. TDV také spolupracuje se společností TATRA TRUCKS na výrobě obrněných vozidel typu TITUS, jenž je společným projektem TATRA TRUCKS a francouzské zbrojovky NEXTER Systems. Začátkem roku 2017 TDV také získala zakázku české armády na výrobu dvaceti obrněných kolových transportérů Pandur II CZ ve velitelské a spojovací verzi.

 


 

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává 1350 lidí a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství. Obrat TATRA TRUCKS za rok 2015 byl 3,7 miliardy Kč, zisk před zdaněním byl 400 milionů Kč. Za rok 2016 TATRA TRUCKS vyrobila 1326 vozidel, meziročně vzrostla výroba o více než
50 procent.


Tiskový servis CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS

 

Kontaktní osoba: Andrej Čírtek, andrej.cirtek@czechoslovakgroup.cz, +420 602 494 208