Společnosti TATRA TRUCKS se daří u českých silničářů

11.10.2018

Automobilka TATRA TRUCKS slaví velké úspěchy u Správy a údržby silnic v Pardubickém a Jihočeském kraji. Ve spolupráci se SÚS Pardubického kraje pořádala TATRA TRUCKS v kraji první ročník Cestářského rodea, který měl pozitivní ohlasy. U silničářů v Jihočeském kraji pak kopřivnická automobilka vyhrála zakázku na dodání 10 vozidel TATRA.

„První ročník Cestářského rodea, jízdy zručnosti řidičů posypových vozů, se velice podařil. TATRA TRUCKS je partnerem Cestářského rodea v několika krajích po celé České republice, proto jsme rádi, že se tato akce dostala i do Pardubického kraje," řekl Radek Suk, manažer pro klíčové zákazníky TATRY.

„Děkuji společnosti TATRA TRUCKS za spolupráci a podporu při prvním ročníku Cestářského rodea SÚS Pardubického kraje. Akce měla v našem kraji velký úspěch a věříme, že ji budeme v příštích letech opakovat," dodal Miroslav Němec, ředitel SÚS Pardubického kraje.

Správa a údržba silnic Pardubického kraje má ve svém vozovém parku celkem 90 vozidel s průměrným stářím 18,4 roků. Aktuálně provozuje 9 nových vozů TATRA PHOENIX a 41 starších tatrovek. Společnost TATRA TRUCKS nyní dodává SÚS Pardubického kraje další 3 nová vozidla.

Dalším úspěchem kopřivnické automobilky je výhra veřejné soutěže SÚS Jihočeského kraje na dodání 10 vozů TATRA PHOENIX 4x4, které TATRA TRUCKS předá v únoru 2019. „Vozidla značky TATRA jsou kvalitní a spolehlivá, jsme proto rádi, že nás vozový park doplní dalších deset kusů tatrovek," řekl Jan Štícha, ředitel SÚS Jihočeského kraje.

Správa a údržba silnic Jihočeského kraje má ve svém vozovém parku přibližně 190 vozidel a spravuje 6200 kilometrů silnic. Průměrné stáří vozového parku je 20 let.

„Výhra veřejné soutěže SÚS Jihočeského kraje na dodávku 10 vozidel je krásný příklad toho, jak se TATŘE daří v civilní sféře. Je pro nás velmi důležité, že čeští silničáři jezdí v českých vozidlech," dodává Radek Suk, manažer pro klíčové zákazníky TATRY.

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Vlastníky společnosti jsou čeští podnikatelé Jaroslav Strnad s podílem 65 procent a René Matera s podílem 35 procent. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí TATRA i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává na 1200 zaměstnanců a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství

Tiskový servis TATRA TRUCKS a.s.

Andrej Čírtek
tiskový mluvčí

TATRA TRUCKS a.s.
Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice, Česká republika
mob.: +420 602 494 208, tel.: +420 225 113 361
web: tatra.cz