TATRA si vybrala partnera mezi závodními týmy, je jím Buggyra Racing Team

25.03.2014

Společnost TATRA TRUCKS a.s. si prostřednictvím výběrového řízení, do kterého bylo přizváno pět českých závodních týmů, vybrala partnera na období duben 2014 až březen 2015, kterým se stal Buggyra Racing Team.

Tatrovky jsou tradičním účastníkem významných světových závodů, jako jsou Rallye Dakar nebo Rallye Hedvábná stezka. Stejně jako u jiných světových značek užitkových vozidel do terénu je účast na závodech významný nejen z marketingového ale i vývojového hlediska, protože extrémní podmínky závodů jsou příležitostí pro testování nových technologií.

Vzhledem k důrazu nových vlastníků na efektivní rozvoj firmy ve všech oblastech, a to včetně oblasti marketingu, management rozhodl vybrat na období duben 2014 až březen 2015 jednoho hlavního partnera mezi českými závodními týmy se speciály TATRA. Jako cesta pro výběr bylo zvoleno výběrové řízení, do kterého se přihlásilo celkem pět týmů:

  • TATRA – Buggyra Racing Team
  • Instaforex Loprais Team
  • Bonver Dakar Team
  • Tom Racing Team
  • Svoboda Racing Team

Všechny přizvané týmy dosáhly významných úspěchů na sportovním poli a významně přispívaly a přispívají k posílení značky TATRA.

Hodnotící komise složená z akcionářů, managementu a pracovníků marketingu i obchodu posuzovala kromě jiných kritérií skladbu soutěžních vozidel, jejich technickou stránku včetně možnosti testovat různé komponenty v náročných soutěžních podmínkách, výsledky týmů na závodech i možnosti propagace značky TATRA. Každý oslovený tým dostal možnost prezentovat před komisí svoji vizi spolupráce a podpory. V celkovém porovnání nejlépe obstál tým Buggyra, který se pro nadcházející sezonu může pyšnit označením závodní tým s tovární podporou TATRA TRUCKS. Jan Kalivoda, marketingový manažér týmu Buggyra, k výsledku výběrového řízení uvádí: „Je to pro nás velká čest a motivace dosáhnout v sezóně maximálních výsledků. Počítáme s účastí našich tatrovek na Rallye Hedvábná stezka a samozřejmě na Dakaru, kde bychom chtěli poprvé nasadit do závodu dvě vozidla, abychom zvýšili naše šance na přední příčky.“

„Bylo to velmi těsné vítězství,“ uvádí generální ředitel TATRA TRUCKS a.s. Petr Karásek a dodává: „To, že v bodovém hodnocení kolektivu dvaceti tatrováků dopadla nejlépe Buggyra, neznamená, že ostatní týmy si nezasluhují naši podporu. Právě naopak. Možnosti TATRA TRUCKS jsou ale letos takové, že musíme lví díl podpory soustředit na jeden tým, aby byla efektivní. Věřím, že vzhledem ke zlepšující se situaci Tatry, bude možné množinu podporovaných týmů v budoucnu rozšířit.“ Ani ostatní týmy neodešly s prázdnou: všechny budou moci využívat exkluzivních slev na náhradní díly a technickou podporu.

Podpora pro vítězný tým zahrnuje finanční příspěvky a bonusy podle umístění, výrazné slevy na nákup originálních náhradních dílů, technické konzultace TATRA TRUCKS a.s. a v neposlední řadě využití unikátního tatrováckého polygonu. Její finanční hodnota se pohybuje v řádu jednotek miliónů, klíčový přínos je však pro marketing týmu a pro získání továrního know-how.

„Ceníme si každého závodního týmu, který zvolil jako platformu pro své speciály Tatru a který důstojně reprezentuje tuto slavnou českou značku v mezinárodním prostředí,“ říká Petr Karásek a uzavírá: „Věřím, že v příštím roce budeme v tradici výběru partnera mezi soutěžními týmy pokračovat pokud možno ještě velkorysejším způsobem.“

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS vlastní světoznámou kopřivnickou automobilku od března 2013, kdy získala podnik v dražbě kvůli nesplácení dluhů bývalým vlastníkem TATRA a.s. Novým vlastníkům (čeští podnikatelé Jaroslav Strnad a René Matera) a jejich klíčovým manažerům (předseda představenstva Petr Rusek odpovědný za obchod a místopředseda představenstva Radek Strouhal odpovědný za finance) se podařilo v první polovině roku 2013 obnovit výrobu a získat zpět elementární důvěru bank i subdodavatelů.

K 1. říjnu 2013 nastoupil do funkce generálního ředitele TATRA TRUCKS a.s. zkušený krizový manažer Petr Karásek, který předtím společně s dalšími odborníky připravil strategii stabilizace a dalšího rozvoje podniku. Pod jeho vedením ve společnosti TATRA TRUCKS a.s. již čtvrtý měsíc úspěšně probíhá schválený plán restrukturalizace, v rámci které již společnost zeštíhlila o více jak 100 pracovních pozic. K 1. 1. 2014 zaměstnává 952 zaměstnanců v mateřské společnosti a necelých 600 v několika dceřiných společnostech zaměřených zejména na slévárenství a kování.

Celkové předběžné tržby TATRA TRUCKS a.s. za rok 2013 jsou ve výši 2,99 mld. Kč. Výsledky jsou součtem za činnost společností Tatra a.s. v období do exekuce a současné společnosti TATRA TRUCKS a.s., která převzala aktivity společnosti Tatra a.s. v rámci exekuce 15. 3. 2013.  V roce 2013 se TATRA TRUCKS a.s. podařilo vyrobit 763 kompletních vozidel (nejvíce od roku 2008) a prodala 722 vozidel. Pro rok 2014 plánuje společnost prodej 760 vozidel.

Andrej Čírtek
Tiskový mluvčí TATRA TRUCKS a.s.

TATRA TRUCKS a.s.
Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice, Czech Republic
mob.: +420 602 494 208, tel.: +420 225 113 361
e-mail: andrej.cirtek@pppartners.cz ; web: tatra.cz