TATRA TRUCKS se představí na pátém ročníku MOGUL Dakar Setkání v Sosnové

15.03.2019

V neděli 24. března 2019 proběhne na autodromu v Sosnové u České Lípy pátý ročník největšího setkání závodníků z dakarské rallye a dalších maratónských offroad soutěží – MOGUL Dakar Setkání. Oblíbená akce divákům představí závodníky i soutěžní vozy, které v nejtěžších soutěžích světa reprezentují Českou republiku. Nebudou chybět speciální vozy TATRA, které k dakarské rallye i dalším závodům neodmyslitelně patří.

Na autodromu se sejdou závodníci, kteří se před nedávnem vrátili z offroadových a maratónských soutěží jako jsou Africa ECO Race nebo Rallye Dakar. Diváci zde uvidí jejich špičkovou závodní techniku v servisním zázemí i na trati autodromu, kde bude připravena speciální offroadová trať.

TATRA TRUCKS zde představí závodní speciál TATRA T 815 6x6 VE „Ostrý-II", který se zúčastnil rally Paříž-Dakar 1986 a je jedním ze dvou úplně prvních vozů TATRA připravených pro tento slavný závod. Vůz po svém působení na Dakaru tři desítky let jezdil v soukromých službách v severní a západní Africe a kopřivnická automobilka ho v roce 2016 získala zpět a kompletně zrenovovala. Dnes je drahocenným exponátem budované sbírky nákladních vozidel TATRA.

Z dalších vozů kopřivnické produkce si návštěvníci v Sosnové budou moci prohlédnout závodní speciál Tomáše Tomečka TATRA T 815 DAKAR a podpůrný vůz TATRA T 815 6x6 přezdívaný balai. V akci se na offroadové trati předvede i nákladní vůz TATRA PHOENIX 8x8 modelového roku 2018.

Na místě bude i prodejní stánek společnosti TATRA TRUCKS, kde si fanoušci budou moci zakoupit nejrůznější značkové předměty a propagační materiály nebo knihu TATRA znovu doma, která vyšla před Vánocemi a vypráví příběh zmiňovaného zrenovovaného soutěžního speciálu z roku 1986. Nebude chybět ani osobní setkání s Tomášem Tomečkem, který v lednu úspěšně dorazil do cíle soutěže Africa ECO Race. Součástí setkání bude i autogramiáda.

Pořadatelé letošního ročníku MOGUL Dakar Setkání slibují nevídanou podívanou, atraktivní trať i pestrý program. Návštěvníci uvidí na vlastní oči špičku domácích dakarských závodníků v kategorii kamionů, automobilů, motocyklů i čtyřkolek. Kromě špičkových českých týmu se představí i několik závodníků ze zahraničí. Velkou atrakcí setkání bude tradičně závod dokonalých RC modelů dakarských nákladních závodních automobilů, který si každoročně získává velký obdiv malých i velkých návštěvníků.

MOGUL Dakar Setkání láká každým rokem více a více návštěvníků a stává se jednou z největších motoristických akcí v Libereckém kraji. Vstupenky na krytou tribunu je možno zakoupit v předprodeji do pátku 15. 3. 2019 do 12:00 hod na emailu predprodej@autodrom.cz.

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává více než 1000 lidí a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství.

Tiskový servis TATRA TRUCKS a.s.

Andrej Čírtek
Tiskový mluvčí TATRA TRUCKS a.s.

TATRA TRUCKS a.s.
Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice, Česká republika
mob.: +602 494 208, tel.: +420 225 113 361
e-mail:
andrej.cirtek@tatra.cz