TATRA TRUCKS vydává novou publikaci s názvem TATRA nesmrtelná

12.12.2017

V rámci celoročních oslav 120. výročí výroby vozidel se spalovacím motorem v Kopřivnici vydává v těchto dnech společnost TATRA TRUCKS unikátní knihu pojmenovanou Tatra nesmrtelná autora Milana Olšanského. Získat ji lze na e-shopu společnosti TATRA TRUCKS.

Kniha Tatra nesmrtelná svou koncepcí, členěním i grafickým provedením navazuje na titul Tatra v hlavní roli z minulého roku, která shrnuje působení kopřivnické automobilky a jejích vozů na slavné Dakarské rallye. Nový titul Tatra nesmrtelná na více než pěti stech stranách zachycuje historii vývoje, konstrukce, výroby a použití vozidel značek NW a TATRA, a to osobních, užitkových, nákladních i speciálních. Publikace obsahuje velké množství fotografického materiálu, přičemž mnohé fotografie jsou publikovány vůbec poprvé v historii automobilky.

Čtenáři se na stránkách knihy seznámí s celou řadou osobností, které se zásadně podílely na vývoji, konstrukci a výrobě unikátních automobilů, ale také s jednotlivými typy vozů. Informace o nich jsou zasazeny do dobového kontextu událostí a na pozadí historických reálií 120 let existence kopřivnické firmy. „Velkou pozornost v nové knize věnuji produkci nákladních vozidel, jelikož ta se v posledních 20 letech stala synonymem pro existenci firmy a v po většinu její historie tvořila hlavní výrobní program," přiblížil Milan Olšanský. Autor také přináší řadu málo známých, o to zajímavějších informací, i zákulisního charakteru, nejen z vlastní konstrukce a výroby, ale též z oblasti společenského zařazení automobilky v různých dobách posledních tří století.

„Letošní výročí 120 let od počátku výroby motorových vozidel v Kopřivnici jsme oslavili například uvedením limitované edice vozidel TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT na trh a několika zajímavými akcemi. A nová kniha je takovou předvánoční třešničkou na dortu k oslavám tohoto významného roku v historii naší společnosti, která, jak doufám, příznivce značky TATRA potěší," řekl generální ředitel TATRA TRUCKS Radek Strouhal.

Kniha Tatra nesmrtelná vzdává hold všem tatrovákům, kteří se podíleli a podílejí na budování dobrého jména společnosti TATRA TRUCKS, a je také poctou konstruktéru Milanu Galiovi, který letos opustil tento svět. Bez nadsázky se dá říci, že předobraz dnešních vozů TATRA nastavil právě Milan Galia. Pracoval mimo jiné jako hlavní konstruktér na vývoji a konstrukci osobního automobilu T 613 a nákladního vozu T 815, přičemž ten druhý má na produkci automobilky vliv dodnes.

Kniha Tatra nesmrtelná je ode dneška k dispozici na e-shopu společnosti TATRA TRUCKS v sekci knihy na tomto odkaze.

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Vlastníky společnosti jsou čeští podnikatelů Jaroslav Strnad s podílem 65 procent a René Matera s podílem 35 procent. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí Tatra i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává přes 1300 zaměstnanců a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství. Tržby TATRA TRUCKS za rok 2016 byly ve výši 5,4 miliardy Kč, hospodářský výsledek 482 miliónů. Za rok 2016 TATRA TRUCKS vyrobila 1326 vozidel, meziročně vzrostla výroba o více než 50 procent.

Tiskový servis TATRA TRUCKS a.s.

Andrej Čírtek
Tiskový mluvčí TATRA TRUCKS a.s.

TATRA TRUCKS a.s.
Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice, Česká republika
mob.: +420 602 494 208, tel.: +420 225 113 361
e-mail: andrej.cirtek@tatra.cz, web: tatra.cz