TATRA VETERAN RALLYE 2017 vyvrcholí v Kopřivnici

12.06.2017

Společnost TATRA TRUCKS je hlavním partnerem TATRA VETERAN RALLYE 2017, která se koná u příležitosti oslav 120. výročí od zahájení výroby automobilů v Kopřivnici a vyvrcholí 24. června 2017 od 10 hodin na polygonu automobilky. Na této akci bude k vidění více než 150 historických osobních i nákladních vozidel Tatra včetně NW PRÄSIDENT, prvního automobilu vyrobeného v Kopřivnici. Akce je přístupná široké veřejnosti.

TATRA VETERAN RALLYE 2017 pořádaná TATRA Veteran Car Clubem Kopřivnice a Regionálním muzeem Kopřivnice bude probíhat v termínu 21. – 24. června 2017. Oficiální zahájení rallye se koná ve Vídni, kde ve Vojenském muzeu budou představeny posádky a přivítáni účastníci celé akce. Následně bude rallye pokračovat přes Brno až do Kopřivnice, kde jízdu dovrší ukázkami na zkušebním polygonu a spanilou jízdou.

„Návštěvníci se mohou na polygonu těšit na prezentace vybraných vozidel. K vidění bude například TATRA PHOENIX Euro 6 v limitované edici Präsident vytvořená u příležitosti 120. výročí od zahájení výroby automobilů v Kopřivnici nebo spanilá jízda účastníků rallye a mnoho dalšího. Jsme velice rádi, že oslavy takového jubilea můžeme sdílet jak s obchodními partnery, tak i s širokou veřejností,“ říká Martin Šustek, ředitel obchodu a marketingu, člen představenstva společnosti TATRA TRUCKS.

Rallye se kromě historických vozidel soukromých sběratelů bude účastnit zrestaurovaná dakarská soutěžní Tatra T 815 6x6VE „Ostrý II“, vozidlo TATRA PHOENIX Euro 6 v limitované edici Präsident, které na přívěsu poveze repliku vozu NW PRÄSIDENT, dále hasičský speciál TATRA TERRNo1, vojenský typ TATRA FORCE a historické automobily z Technického muzea Tatra.

TATRA VETERAN RALLYE 2017 je unikátní akcí, jejíž zakončení v Kopřivnici se může zúčastnit i široká veřejnost. Pro návštěvníky zkušebního polygonu automobilky bude přichystaná prezentace vybraných exponátů sbírky historických vozidel Tatra, aktuálního výrobního programu a prezentace závodního týmu TATRA BUGGYRA RACING.


O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává 1350 lidí a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství. Obrat TATRA TRUCKS za rok 2015 byl 3,7 miliardy Kč, zisk před zdaněním byl 400 milionů Kč. Za rok 2016 TATRA TRUCKS vyrobila 1326 vozidel, meziročně vzrostla výroba o více než
50 procent.


Tiskový servis TATRA TRUCKS a.s.

Andrej Čírtek
Tiskový mluvčí TATRA TRUCKS a.s.

TATRA TRUCKS a.s.
Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice, Česká republika
mob.: +602 494 208, tel.: +420 225 113 361
e-mail: andrej.cirtek@tatra.cz ; web: tatra.cz