TITUS® A ASCOD NA DNECH NATO V DYNAMICKÉ UKÁZCE

16.09.2016

Speciální partneři akce TATRA TRUCKS a.s. a CZECHOSLOVAK GROUP a.s. představí na Dnech NATO v Ostravě 2016 bojovou, záchrannou, civilní i závodní techniku. Tato dvojice předních firem v českém obranném a bezpečnostním průmyslu bude prezentovat své výrobky odborným návštěvníkům i široké veřejnosti.

„Návštěvníci mohou opět očekávat nabitou prezentaci. Na ploše pro dynamické ukázky předvedou své jízdní vlastnosti dva moderní stroje špičkové kvality – kolové obrněné vozidlo TITUS® v policejním provedení a pásové obrněné vozidlo ASCOD,“ uvedl Zbyněk Pavlačík, předseda sdružení Jagello 2000. Vozidlo ASCOD bude k vidění rovněž na statické ukázce ve veřejné zóně, kde se k němu přidají závodní speciál TATRA pro rally Dakar a další moderní stroje značky TATRA.

TITUS®, který se může již brzy objevit ve výzbroji Armády České republiky, je postaven na unikátním podvozku TATRA, díky němuž dokáže zdolat i velmi obtížný terén. Vozidlo je však ideálním obrněncem i do městského prostředí. Díky ředitelné přední i zadní nápravě má poloměr otáčení srovnatelný s osobními automobily střední třídy. Je vhodné nejen pro uživatele z armády, ale i policejních složek. Vozidlo kromě vynikajících jízdních vlastností nabízí také modularitu na základě specifických setů vybavení pro konkrétní misi i operační prostředí. Uživatel si tak může svá vozidla pro každé jejich zamýšlené nasazení přizpůsobit přesně podle svých potřeb. Podvozek vozidla bude vyráběn v automobilce TATRA TRUCKS, nástavba pro zákazníky z ČR pak v nedávno otevřeném podniku TATRA DEFENCE VEHICLE.

Pásový ASCOD již úspěšně slouží například v ozbrojených silách Španělska a Rakouska. Vyrábí se ve dvou základních verzích – ASCOD 35 o hmotnosti až 35 tun a ASCOD 42 s hmotností až 42 t. Toto vozidlo se vyznačuje velkou variabilitou danou širokou škálou dostupných modifikací: od klasického obrněného transportéru přes bojové vozidlo pěchoty, spojovací vůz, velitelský vůz či obrněnou ambulanci až po lehký tank osazený dělem ráže 105 mm. Dosavadní zkušenosti s provozem vozidla dokládají, že je schopno plnohodnotně nahradit jak obrněné transportéry, tak i lehčí typy tanků. Jakožto univerzální pásové vozidlo tak ASCOD dokáže plnit širokou škálu úkolů pokrývajících hlavní role bojové techniky – od vozidla pěchoty a obrněného transportéru přes lehký tank až po stíhač tanků.

Kromě těchto strojů si lidé budou moci v rámci statické prezentace v relax zóně u velkoplošné obrazovky prohlédnout civilní techniku TATRA, vojenský speciál TATRA FORCE a v neposlední řadě také závodní speciál TATRA závodního týmu TATRA BUGGYRA RACING. Poblíž velkoplošné obrazovky bude vystaven také rakouský pásový obrněnec ULAN (lokální označení vozu ASCOD) a obrněné vozidlo EAGLE.

Návštěvníci relax zóny u velkoplošné obrazovky se mohou těšit rovněž na prezentační stan, kde bude možné zakoupit značkové propagační předměty anebo se informovat o možnostech zaměstnání v TATRA TRUCKS či skupině CZECHOSLOVAK GROUP, které hledají zejména technology elektro a strojírenské výroby, zámečníky, elektrikáře a také svářeče. Pro všechny fanoušky značky TATRA bude připraven T-Shop s nabídkou nejrůznějších značkových reklamních předmětů.

Díky automobilce TATRA TRUCKS je Česká republika jednou z mála zemí NATO, které jsou soběstačné ve výrobě klíčového komponentu vojenské pozemní techniky – těžkých kolových podvozků s vysokou průchodností v terénu. Navíc, jak dokázala studie společnosti EY, domácí speciální výroba má vysoký přínos pro celé hospodářství (1 Kč utracená v české ekonomice jí generuje 2,8 Kč; 1 zaměstnanec generuje 3,7 pracovního místa u subdodavatelů).

Kromě hlavního programu na letišti v Mošnově je společnost TATRA TRUCKS zapojena do řady dalších aktivit. TITUS® byl například vystaven na Akčním dopoledni v Dolních Vítkovicích, kde se zájemci mohli zúčastnit soutěže o projížďku tímto unikátním vozidlem na hlavní víkendové show. TATRA TRUCKS a CZECHOSLOVAK GROUP jsou navíc generálními partnery nové každoroční konference obranného a bezpečnostního průmyslu a také společenského programu celé akce.


O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (zkráceně CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti obranné i civilní průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej vojenských a speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů, munice, strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl či brzdových systémů pro kolejová vozidla, stejně jako silniční dopravní a logistické služby. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP v roce 2015 zaměstnávaly téměř 4000 osob a vygenerovaly tržby v hodnotě 12 mld. Kč.

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku a po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům klienta. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Ke konci roku 2015 zaměstnávala TATRA TRUCKS 900 kmenových zaměstnanců v mateřské společnosti a 610 ve dvou dceřiných společnostech zaměřených zejména na slévárenství a kovárenství. Na konci roku 2014 byl zahájen prodej nové generace vozů TATRA PHOENIX Euro 6. V roce 2015 společnost vyrobila 858 vozidel.


Tiskový servis TATRA TRUCKS a.s.


Andrej Čírtek
Tiskový mluvčí TATRA TRUCKS a.s.

TATRA TRUCKS a.s.
Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice, Česká republika
mob.: +420 602 494 208+420 602 494 208 , tel.: +420 225 113 361+420 225 113 361
e-mail: andrej.cirtek@tatra.cz; web: tatra.cz