V Tatře povede obchod a marketing Martin Šustek, který se stal zároveň novým členem představenstva

21.02.2017

Pozici ředitele obchodu a marketingu (Chief Commercial Officer) TATRA TRUCKS s odpovědností za strategii a procesní řízení prodeje, marketingu a poprodejních služeb obsadil dosavadní ředitel nákupu Martin Šustek, který se zároveň stává členem představenstva společnosti.

Tatře se v roce 2016 podařilo pod obchodní taktovkou Davida Pipala skokově navýšit prodej na 1320 vozidel, což znamenalo meziroční nárůst o 54 procent. Aby se podařilo tuto laťku udržet a dále zvýšit, bude TATRA TRUCKS dále posilovat své obchodní kapacity, a to jako po personální stránce, tak po stránce zlepšení interních procesů a prohloubení komunikace mezi obchodem, marketingem, konstrukcí a výrobou.

Od 20. února 2017 převezme Martin Šustek jako Chief Commercial Officer (ředitel obchodu a marketingu) vedení obchodního úseku vč. marketingu, poprodejních služeb, náhradních dílů i servisu TATRA TRUCKS. Zároveň  se stává novým členem představenstva společnosti. Obchodní ředitel David Pipal zůstane nadále členem týmu obchodu, organizačně bude zařazen přímo pod Martina Šustka, kterému bude nápomocen v oblasti strategických obchodních projektů, v nichž se uplatní Davidovy bohaté obchodní zkušenosti.

Předseda představenstva TATRA TRUCKS Petr Rusek ke jmenování Martina Šustka do nové funkce uvádí: „Martin má lví podíl na splnění plánu v roce 2016, kdy se mu podařilo zkoordinovat vynikajícím způsobem vztahy s dodavateli a zajistit vše potřebné pro skokově rostoucí výrobu. Má vynikající předpoklady k systémovému rozvoji obchodních i marketingových aktivit a poprodejních služeb Tatry.“

Generální ředitel TATRA TRUCKS Radek Strouhal dodává: „Martin se jako zkušený řídící pracovník zaměří na vytvoření plně funkční a stabilní struktury celého obchodního úseku, který bude schopen efektivně reagovat jak na měnící se potřeby trhu, tak i na potřeby interní.“

Ředitel obchodu a marketingu, člen představenstva TATRA TRUCKS Martin Šustek uvádí: „Pozici obchodního a marketingového ředitele beru jako velkou osobní výzvu. Chci se v první fázi zaměřit na interní procesy v oblasti prodeje, marketingu a poprodejních služeb. Konkurence na trhu nákladních vozidel je veliká, ale unikátní řešení podvozku TATRA stále otevírá řadu slibných obchodních případů, které nám i v následujících letech zajistí obchodní růst.“


O MARTINU ŠUSTKOVI

Martin Šustek (44) je absolvent Vysokého učení technického v Brně, Fakulty Managementu a ekonomie ve Zlíně. Od počátku své pracovní dráhy působil v oblasti nákupu a logistiky. První zkušenosti sbíral ve firmách KRAFT Foods, PHILIPS Displays a LINDAB Buildings. Od roku 2005 do roku 2014 působil u společnosti BANG & OLUFSEN v Kopřivnici na různých manažérských pozicích s odpovědností za vztahy s dodavateli, nákup, logistiku a distribuci náhradních dílů. Do TATRA TRUCKS nastoupil jako ředitel nákupu v únoru 2014 a účastnil se klíčové etapy restrukturalizace podniku. Od listopadu 2016 se jeho odpovědnost v Tatře rozšířila i na logistiku.  Jako ředitel nákupu a logistiky TATRA TRUCKS měl odpovědnost za nákupy materiálu v hodnotě 3 miliardy Kč za rok a vedl tým více než 100 zaměstnanců odpovědných za nákup, logistiku, dopravu a skladování. Do pozice ředitele obchodu a marketingu TATRA TRUCKS nastoupil v únoru 2017. Zároveň se stal novým členem představenstva společnosti.


O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává 1350 zaměstnanců a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství. Obrat TATRA TRUCKS za rok 2015 byl 3,7 miliardy Kč, zisk před zdaněním byl 400 miliónů Kč. Za rok 2016 TATRA TRUCKS vyrobila 1326 vozidel, meziročně vzrostla výroba o více než 50 procent.


Tiskový servis TATRA TRUCKS a.s.

Andrej Čírtek
Tiskový mluvčí TATRA TRUCKS a.s.

TATRA TRUCKS a.s.
Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice, Česká republika
mob.: +420 602 494 208+420 602 494 208 , tel.: +420 225 113 361+420 225 113 361
e-mail: andrej.cirtek@tatra.cz; web: tatra.cz