Zástupci TATRA TRUCKS dnes v Praze podepíší strategické memorandum o porozumění s indickým výrobcem BEML

07.09.2018

V souvislosti se státní návštěvou indického prezidenta Rám Náth Kóvinda v České republice se bude dnes a zítra v Praze konat Indické podnikatelské fórum. V rámci něj zástupci kopřivnické automobilky TATRA TRUCKS podepíší klíčové memorandum o porozumění se zástupci indického státního podniku BEML (Bharat Earth Movers Limited).

Memorandum o porozumění na Indickém podnikatelském fóru konaném v pražském hotelu Four Seasons Hotel podepíší představitelé obou společností za přítomnosti prezidenta Indie Rám Náth Kóvinda a prezidenta České republiky Miloše Zemana. Podpisem memoranda o porozumění s indickou stranou se kopřivnická společnost TATRA TRUCKS znovu potvrzuje pozici strategického partnera indického ministerstva obrany, které zřizuje a řídí podnik BEML patřící mezi podniky kategorie 1 Miniratna. Memorandum také znamená, že TATRA TRUCKS vystupuje z řady běžných dodavatelů techniky pro indickou armádu a navrací se na klíčové pozice, které měla na indickém trhu i ve vztahu k indické armádě před lety.

„Dnešní podpis memoranda o porozumění s indickou stranou je pro nás velmi významnou událostí. Je totiž vyvrcholením pětileté snahy současných vlastníků TATRA TRUCKS, kteří kopřivnickou společnost převzali v roce 2013, o návrat na výjimečné místo v rámci indického trhu, který tam naše firma měla. Minulí vlastníci bohužel v Indii značce TATRA začátkem tohoto desetiletí pověst poškodili, což je ale již minulost a memorandum je symbolem indického návratu značky TATRA," říká předseda představenstva společnosti TATRA TRUCKS Petr Rusek.

Podnik BEML patří k jedněm z největších strojírenských společností v Asii, byl založen v roce 1964 a je řízen indickým ministerstvem obrany, pro něhož představuje hlavního dodavatele pozemní techniky. Již od 80. let se v tomto podniku montují pro potřeby indické armády automobily značky TATRA, které tvoří páteř jejího parku kolových vozidel.

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává více než 1200 lidí a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství. Obrat TATRA TRUCKS za rok 2017 byl 6,3 miliardy Kč a hospodářský výsledek 556 miliónů Kč. Tatra v roce 2017 prodala 1338 vozidel.

Tiskový servis TATRA TRUCKS a.s.

Andrej Čírtek
tiskový mluvčí

TATRA TRUCKS a.s.
Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice, Česká republika
mob.: +420 602 494 208, tel.: +420 225 113 361
web: tatra.cz