Novinky a články

 • Zástupci naší společnosti převzali ocenění Red Dot Winner 2024 za design nové generace řady Tatra Force

  Zástupci naší společnosti převzali ocenění Red Dot Winner 2024 za design nové generace řady Tatra Force

  Již v dubnu tohoto roku bylo oznámeno, že kopřivnická automobilka Tatra Trucks získala ocenění Red Dot v kategorii Product Design, a to hned dvakrát. Oceněním patřícím k mezinárodně nejprestižnějším v oblasti designu byly dekorovány vozy Tatra Force nejnovější 3. generace. Minulý týden zástupci automobilky a tvůrci zmiňovaných vozů převzali toho významné ocenění během slavnostního aktu přímo v Německu.

 • Firmy ze skupiny CSG se zúčastní prestižního veletrhu obranných technologií Eurosatory 2024 v Paříži

  Firmy ze skupiny CSG se zúčastní prestižního veletrhu obranných technologií Eurosatory 2024 v Paříži

  Ve dnech 17.–21. června se v Paříži uskuteční další ročník mezinárodního veletrhu obranných technologií a vojenské techniky Eurosatory, který je největší událostí svého druhu v Evropě. Představí se na něm přes 1700 výrobců i prodejců speciální techniky z více než šesti desítek zemí. Mezi exponáty nebudou chybět ani výrobky a služby společností patřících do Czechoslovak Group (CSG) a automobilky Tatra Trucks, které jsou tradičními účastníky této prestižní přehlídky špičkových technologií.

 • Kopřivnická automobilka Tatra Trucks představila novou generaci modelové řady Phoenix

  Kopřivnická automobilka Tatra Trucks představila novou generaci modelové řady Phoenix

  Ve středu 5. června v podvečer nejstarší česká automobilka odhalila v rámci slavnostního aktu nejnovější generaci modelové řady Tatra Phoenix. Stalo se tak za účasti řady významných hostů, zástupců automobilky i jejích akcionářů a médií.  Řada Tatra Phoenix patří k pilířům výrobního portfolia automobilky a je určena především pro civilní trh, uplatňuje se ale také u záchranářů a hasičů či v obranných složkách. Sériová výroba začne letos v létě, první kusy nových vozidel se tak k zákazníkům dostanou na podzim tohoto roku.

 • Blíží se odhalení nové generace Tatra Phoenix

  Blíží se odhalení nové generace Tatra Phoenix

  Nákladní vozidla Tatra Phoenix jsou již třináct let jedním z pilířů produkce automobilky Tatra Trucks. Dá se říci, že když v roce 2011 přišly první vozy této modelové řady na trh, započala nová kapitola v historii nejstarší české automobilky. Ve středu 5. června nastane další milník – Tatra v Kopřivnici slavnostně odhalí novou generaci řady Tatra Phoenix v různých provedeních. Živý přenos z odhalení bude vysílán na YouTube kanále Tatra Trucks. Fyzicky se nové vozy se pak veřejnosti představí na Kopřivnických dnech techniky 8. a 9. června.

 • Nová TATRA FORCE jako etalon bezpečnosti

  Nová TATRA FORCE jako etalon bezpečnosti

  Bezpečnost provozu vozidel je jednou z nejdůležitějších hodnot, kterou celý automobilový průmysl sleduje a účinně podporuje. Cílem EU a OSN je do roku 2030 snížit úmrtnost při nehodách vozidel na polovinu. Za posledních deset let klesl v ČR počet usmrcených osob při dopravních nehodách o 33,8 % a počet těžce zraněných o 43,9 %. O vysokou míru bezpečnosti řidičů a posádek vozidel jde také společnosti TATRA TRUCKS, která nabízí jak do civilního, tak do hasičského, záchranářského či speciálního provozu bez přehánění nejbezpečnější kabinu na současném automobilovém trhu.

 • Firmy CSG Defence se představí na veletrhu obranných technologií IDEB v Bratislavě

  Firmy CSG Defence se představí na veletrhu obranných technologií IDEB v Bratislavě

  Slovensko je vedle České republiky domovským trhem řady firem spadajících do Czechoslovak Group (CSG). Proto budou letos vystavovat na veletrhu obranných technologií IDEB, který se pravidelně koná v Bratislavě. Nadcházející IDEB 2024 se uskuteční ve dnech 14. až 16. května, přičemž na stánku divize CSG Defence, která zastřešuje výrobce obranných technologií v rámci skupiny CSG, se představí společnosti Tatra Export ve spolupráci s Tatra Defence Slovakia, MSM Group, MSM Land Systems, Karbox, Czech Camouflage Systems a Tatra Defence Vehicle.

 • Nová Tatra Force je nejen krásná, ale i chytrá

  Nová Tatra Force je nejen krásná, ale i chytrá

  Nová generace vozidel řady Tatra Force, která nedávno získala ocenění Red Dot za design, přináší i řadu novinek, ukrytých pod jejím oceněným „kabátem“. Přechod na novou, plně elektronickou platformu, totiž znamená i daleko širší využití moderních asistenčních a bezpečnostních asistentů. To jízdu v nové Tatře nejen usnadní z pohledu obsluhy, ale i zvýší bezpečnost jak samotné posádky, tak i ostatních účastníků provozu. Navíc řada asistentů se v zemích EU, ale nejen v nich, stane v červenci tohoto roku povinnými.

 • Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

  Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

  Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již v roce 2016. Dosud tento post zastával Radomír Smolka, jehož nová role člena představenstva automobilky zodpovědného za vývojové projekty a výzkum se posouvá do roviny strategického plánování a rozhodování. Jakub Pončík se tak ve svých 30 letech stává nejmladším ředitelem výzkumu a vývoje v historii Tatry.

 • Tatra získala prestižní ocenění Red Dot za design vozidel nejnovější generace řady Force

  Tatra získala prestižní ocenění Red Dot za design vozidel nejnovější generace řady Force

  Kopřivnická automobilka Tatra Trucks si před pár dny zapsala další velký úspěch. Poprvé ve své historii totiž získala ocenění Red Dot v kategorii Product Design, a to hned dvakrát. Tímto oceněním, patřícím k mezinárodně nejprestižnějším v oblasti designu, byly dekorovány vozy Tatra Force nejnovější třetí generace, přičemž prezentováno bylo provedení se čtyřdveřovou kabinou a také verze vývojové linie označované jako e-Drive s elektrickým trakčním motorem a vodíkovými palivovými články.

 • Kopřivnická Tatra získala dotaci na vývoj nákladního bateriového elektromobilu

  Kopřivnická Tatra získala dotaci na vývoj nákladního bateriového elektromobilu

  Automobilka Tatra Trucks se v posledních letech vedle produkce standardních nákladních vozidel intenzivně věnuje i vývoji automobilů s alternativními typy pohonů. Nedávno se jí podařilo získat dotační titul z programu TREND Technologické agentury České republiky (TAČR) na vývoj těžkého nákladního vozidla Tatra Force e-Drive 8x8 využívajícího plně elektrický bateriový systém pohonu v kombinaci s vícestupňovou převodovkou Eaton.

 • Tatra se poprvé představí na veletrhu LAAD Defence & Security 2024 v Brazílii

  Tatra se poprvé představí na veletrhu LAAD Defence & Security 2024 v Brazílii

  Kopřivnická automobilka exportuje své automobily do různých částí světa zákazníkům z řady různých segmentů. Jedním z dlouholetých zákazníků je brazilská armáda, pro kterou je Tatra strategickým partnerem. Velký brazilský trh je navíc perspektivním odbytištěm, proto se naše společnost ve dnech 2. až 4. dubna vůbec poprvé představí na veletrhu LAAD Defence & Security 2024 v Sao Paulu.

1 2 3 4 38