Automobilka TATRA změnila svého vlastníka i název

09.04.2013

15. března 2013 se uskutečnila dražba podniku TATRA, a. s., ve které získal kopřivnickou automobilku nový vlastník. Stala se jím společnost TRUCK DEVELOPMENT a.s., se sídlem v Ostravě.

Změna vlastníka přináší automobilce větší stabilitu a silnější pozici na trhu.

V závěru roku 2012 vyvrcholily finanční problémy společnosti TATRA, a. s. prohlášením exekuce na majetek společnosti. Soudem ustanovený exekutor následně rozhodl o provedení exekuce prodejem podniku. Dne 15. března 2013 získala v dražbě kopřivnickou automobilku společnost TRUCK DEVELOPMENT a.s., se sídlem v Ostravě, která podnik převzala o tři dny později, 18. března 2013. Automobilka se tak po několika letech vrátila do českých rukou. Kromě toho, že nový vlastník získal majetek automobilky, přešly na něho rovněž závazky společnosti TATRA, a. s., které nebyly uspokojeny v rámci exekuce. Práci si udrželi rovněž zaměstnanci této společnosti, když na společnost TRUCK DEVELOPMENT a.s., přešly s podnikem i pracovně právní vztahy se stávajícími zaměstnanci.

Nový vlastník přináší automobilce zejména to, co jí v posledním období nejvíce scházelo, tedy stabilní finanční zázemí a rozhodné akcionáře. Společně s posílením manažerského vedení to povede ke zvýšení kvality a zejména plynulosti výroby, což pro zákazníky znamená dodržení sjednaných dodacích termínů a dodavatelé mohou očekávat řádné platby za své dodávky. Novým výrobkům, se kterými automobilka přišla v tomto složitém období, se touto změnou mj. otevírají možnosti vstoupit na nové trhy a posílit postavení na trzích tradičních. Výroba nákladních automobilů značky TATRA v Kopřivnici tak získává novou perspektivu.

V zájmu potvrzení pokračování více než stoleté tradice výroby motorových vozidel v Kopřivnici rozhodli v uplynulých dnech vlastníci společnosti TRUCK DEVELOPMENT a.s. o změně obchodní firmy společnosti a jejího sídla. Do Kopřivnice, i do automobilového světa, se tak po kratičké pauze vrací v obchodní firmě TATRA TRUCKS a.s., světoznámá a proslulá značka TATRA. Je to příslib pro budoucnost automobilky, a závazek pro všechny, kdo se na výrobě a prodeji nákladních automobilů TATRA v Kopřivnici podílejí.