Česko-Slovenský 3D radar ReUNION

12.03.2014

Společnost TATRA TRUCKS a.s. se 13. března 2014 spolu s dalšími pěti českými a slovenskými podniky připojí k podpisu Memoranda českého a slovenského průmyslu o spolupráci na projektu 3D radaru typu MADR RL-3DM ReUNION.

Jedná se o spolupráci na historicky prvním česko-slovenském strategickém obranném a průmyslovém projektu od vzniku dvou samostatných států, jejíž cílem je dodat ve stanoveném termínu moderní radar splňující všechny náročné požadavky ozbrojených složek obou států.

Nový česko-slovenský přehledový 3D radar typu MADR bude schopen detekce cíle o radarové odrazné ploše 1 m2 na vzdálenost až 250 km. Kombinuje v sobě prvky primárního a sekundárního radaru a přinese tak významné zkvalitnění v oblasti zabezpečení vojenského i civilního letového provozu nad Českou i Slovenskou republikou.

TATRA se bude na projektu podílet podvozkovou částí, která bude základem pozemní mobility radaru. Bude použita osvědčená platforma na bázi vojenských speciálů řady T 815-7. „Zapojení Tatry do projektu ReUNION dokazuje, že naše vozidla nejsou jen na hrubou práci, nýbrž jsou vhodná i jako nosiče vysoce citlivých zařízení v nejnáročnějších terénních podmínkách,“ uvádí předseda představenstva a obchodní ředitel TATRA TRUCKS a.s. Petr Rusek.

Jsme velice potěšeni, že se i naše společnost mohla připojit k projektu takového významu a tím potvrdila své přední postavení v oboru.