Den konstruktérů

18.11.2016

Vedení Technického úseku zorganizovalo dynamickou prezentaci výsledků hlavní činnosti společnosti TATRA TRUCKS na nichž se její zaměstnanci podstatnou měrou podílejí.

Ve vojenském prostoru Záhorie u slovenského města Senica měli konstruktéři a technici zkušeben možnost na „vlastní kůži“ vyzkoušet jízdní vlastnosti a schopnosti pěti přistavených vozidel charakterizujících jednotlivé směry konstrukce a vývoje v daném segmentu provozu.

V neustálé permanenci byly dvounápravová TATRA TACTIC, valník TATRA FORCE 4x4 a těžký tahač TATRA FORCE 8x8 (oba s motory Cummins a automatickou převodovkou Allison), dále třínápravová TATRA PHOENIX s řízenou první a třetí nápravou s převodovkou Allison, ochranným rámem ROPS a systémem dohušťování pneumatik, a nechyběl ani zástupce programu „zemědělský traktor“. Pověstnou třešničkou na dortu bylo „policejní“ provedení speciálu TITUS®. Bylo jen málo zasvěcených, které schopnosti tohoto speciálu nepřekvapily, zvláště zcela výjimečné možnosti manévrování dané jak systémem řízení dvou náprav, tak automatickým systém dohušťování pneumatik.

Aby toho všeho nebylo málo, v sousedním prostoru se čas od času viditelně a za příslušné zvukové kulisy prohnal dakarský speciál PHOENIX. Právě s ním, či lépe řečeno se soutěžním týmem TATRA Buggyra Racing, byl spojen odpolední program.

V testovacím kempu TATRA Buggyra přivítal naše pracovníky Martin Kolomý, jednička dakarského týmu s tovární podporou TATRA. S nadšením sobě vlastním a ve velmi dobré a přátelské náladě vysvětlil možnosti zcela nového soutěžního speciálu TATRA PHOENIX třetí generace a pozval všechny zúčastněné k předváděcím jízdám do kabiny. Pro mnohé to byl doslova křest ohněm. Všichni pak měli možnost vyzkoušet schopnosti soutěžního speciálu přímo v praxi.