Historické i současné Tatry zazářily na motoristické slavnosti Legendy 2015

22.06.2015

Expozice složená především z historických vozidel TATRA patřila k nejnavštěvovanějším z celé oslavy motorismu Legendy 2015, jejíž 2. ročník se konal o víkendu 13. a 14. 6. v areálu pražské Psychiatrické nemocnice Bohnice.

I přes svou krátkou historii je tato slavnost největší svého druhu v České republice a jedna z největších v Evropě.

Letošní značková expozice byla pořádána společností TATRA TRUCKS v přímé spolupráci se sdružením Tatra Heritage a návštěvníci si mohli na třech navazujících výstavních plochách prohlédnout ucelenou přehlídku významných osobních, speciálních, soutěžních a nákladních vozů v chronologickém sledu. Největší pozornost získal první sériově vyráběný aerodynamický vůz světa, legendární Tatra 77, která byla oceněna jako nejkrásnější vůz celé přehlídky.

„Mám velikou radost, že pořadatelé Legend dokázali ocenit historický i mezinárodní význam tohoto unikátního automobilu z produkce třetího nejstaršího výrobce automobilů na světě," říká majitel oceněné Tatry 77, Ing. Pavel Kasík.

Při exhibičních jízdách došlo k setkání trojice vzácných osmiválcových soutěžních vozů T602 Tatraplan Sport, T607 Monopost a T2-603 B5/B6. Kontinuální vývoj unikátní koncepce podvozku představovala nákladní vozidla TATRA, která byla zastoupena trojicí historicky a strategicky nejvýznamnějších civilních nákladních vozů značky – T111 S1, T148 Arktik a současné T158 PHOENIX Euro 6 S1 8x8.

Značková expozice vozů TATRA se v průběhu celého víkendu těšila přízni návštěvníků a širokou veřejností byla hodnocena jako jedna z nejzdařilejších. Zastoupení vlajkové lodi současné produkce demonstrovalo úspěšně pokračující tradici výroby nejlepších terénních nákladních vozů na světě. V prodejním stánku uprostřed expozice byly rovněž k zakoupení značkové předměty z nové kolekce.

„Za společnost TATRA TRUCKS bych za výbornou reprezentaci značky TATRA velice rád poděkoval sdružení Tatra Heritage o.s. v čele s panem Josefem Kasperkevičem, panu Pavlu Kasíkovi za přistavení oceněného osobního vozu Tatra 77 a samozřejmě všem organizacím i soukromým majitelům, kteří přistavili a zapůjčili svá vozidla," říká vedoucí oddělení marketingu TATRA TRUCKS Jiří Kašpárek.

V sekci závodních automobilů mohli návštěvníci obdivovat i závodní speciál týmu TATRA BUGGYRA RACING Martina Kolomého, Tatru 815, se kterou se účastnil Rallye Dakar, i závodní Tatru týmu PROMET/EXCALIBUR Tomáše Tomečka, s níž vybojoval třetí místo v závodě Africa Eco Race 2015.