Holding CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS předvedou své produkty na veletrhu IDET 2017

27.05.2017

Ve dnech 31. května až 2. června se bude na brněnském výstavišti konat tradiční veletrh obranných technologií IDET. I letos budou mít na největší akci tohoto druhu v Česku své stánky holding CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS, které představí celou škálu nejnovějších výrobků ze svých portfolií.

Holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) vytváří ze svých podniků funkční celek, který umožňuje nabízet synergické produkty a služby. Proto se na IDETu 2017 představí hned několik jeho firem, jako jsou TATRA DEFENCE VEHICLE, EXCALIBUR ARMY, EXCALIBUR INTERNATIONAL, KARBOX nebo MSM GROUP. Jedněmi z hlavních exponátů expozice CSG budou nejnovější provedení bojového vozidla pěchoty Pandur II 8x8 s dálkově ovládanou bojovou věží Samson Mk II z produkce společnosti TATRA DEFENCE VEHICLE a také nový raketomet BM-21 MT 4x4 od společnosti EXCALIBUR ARMY se zcela novým systémem řízení palby, který přináší zbraňovému systému velkou autonomii při bojových operacích.

EXCALIBUR ARMY také předvede ve venkovní expozici například raketomet RM-70 Vampire 4D a mostní automobil AM-50 EX, oba na podvozcích TATRA FORCE 8x8. Nebude chybět ani novinka v podobě modernizovaného tanku T-72 4 Scarab s nainstalovanými bloky moderního dynamického pancéřování. Společnost EXCALIBUR INTERNATIONAL na veletrhu IDET 2017 představí dva typy z rodiny unikátních bezpilotních letounů CANTAS. Tyto stroje vynikají schopností svislého startu a přistání a nabízejí široké možnosti použití jak v ozbrojených silách tak i v bezpečnostních nebo záchranných složkách. Slovenskou část holdingu CSG bude zastupovat MSM Group, která představí celou škálu munice pro ruční zbraně i dělostřelectvo.

Na veletrhu IDET 2017 nebude chybět ani tradiční vystavovatel, automobilka TATRA TRUCKS. Hlavním lákadlem vnitřní expozice Tatry bude obrněné vozidlo TITUS kategorie MRAP, o které projevila zájem i česká armáda a které vzniklo ve spolupráci s francouzskou zbrojovkou NEXTER SYSTEMS. V expozici bude k vidění v několika provedeních i stěžejní typ vojenské produkce automobilky TATRA FORCE, a to se standardní kabinou či čtyřdveřovou kabinou se zvýšenou balistickou a protiminovou ochranou. Úplnou novinkou bude prezentace speciálního vleku s podvozkem tatrovácké koncepce určeného především pro vojenské aplikace.

Současnými klíčovými partnery holdingu CSG a automobilky TATRA TRUCKS v oblasti obranných technologií a vojenské výroby jsou například korporace General Dynamics European Land Systems (GDELS), francouzský výrobce NEXTER SYSTEMS a izraelská společnost Plasan. GDELS na letošním IDETu představí nejnovější provedení pásového obrněného vozidla ASCOD, které je jedním z kandidátů pro výběrové řízení na nové bojové vozidlo pěchoty pro českou armádu. Není také bez zajímavosti, že izraelský Plasan, který vyvíjí a vyrábí komplexní systémy ochrany vozidel, a se kterým TATRA TRUCKS spolupracuje při vývoji pancéřovaných kabin pro svá vozidla, získal krátce před zahájením letošního IDETu od asociace NDIA vysoce prestižní ocenění Red Ball Express za rok 2017.

Veletrh IDET, který se koná jednou za dva roky, je koncipován jako proexportní platforma pro český obranný a bezpečnostní průmysl. Koná se s podporou a za účasti nejvýznamnějších politických a vojenských představitelů České republiky. Jde o jednu z nejdůležitějších událostí svého druhu ve střední Evropě, o čemž svědčí i počty vystavovatelů a návštěvníků. V roce 2015 například na brněnském výstavišti předvedlo své produkty a služby na 488 vystavovatelů z 35 států. Navštívilo jej množství oficiálních delegací a zástupci armád z více než 30 států světa, bránami veletrhu prošlo téměř 30 tisíc návštěvníků z více než 50 zemí a akreditovalo se přes 160 novinářů.