Jedinečná příležitost

09.03.2018

V neděli 18. března 2018 na autodromu v Sosnové proběhne akce Mogul Dakar setkání. Divákům, a fanouškům motoristického sportu především, se představí celá řada soutěžních vozidel, které reprezentují české soutěžní týmy či týmy s českými kořeny na maratónských soutěžích a speciálně na nejtěžší soutěži světa, pověstné rallye Dakar.

Jednoznačný prim budou hrát z tohoto pohledu nejtěžší monstra – soutěžní trucky.

Příchozí se mohou těšit na zástupce většiny českých týmů či seskupení používajících soutěžní trucky českých značek či alespoň v Česku vyvinutých a konstruovaných. Setkání se zúčastní také solitérní TATRA 815 VE „Ostrý II" z roku 1986, kterou naše společnost TATRA TRUCKS a.s. získala po třiceti letech zpět od jejího francouzského majitele. Jedinečný vůz jsme během a devíti měsíců velmi pečlivě zrenovovali, i s pomocí externích specialistů, do původního stavu.

Zcela ojedinělý speciál v dobové kondici předvede na polygonu v Sosnové posádka Ing. Radomír Smolka, místopředseda představenstva a technický ředitel naší společnosti a Petr Gilar elitní zkušební jezdec automobilky a specialista, který, kromě jiného, vedl tým našich expertních zaměstnanců při renovaci vozu TATRA 815 VE „Ostrý-II". Oba dva pánové mají na svém kontě účasti na maratónských soutěžích s různými vozy TATRA včetně nejznámější rallye Dakar. V případě pana Petra Gilara jde dokonce o mnohonásobnou účast v různých rolích korunovanou v roce 2007 třetím místem v kategorii kamionů společně s Alešem Lopraisem.

Účast T 815 VE „Ostrý-II" na akci Mogul Dakar setkání 2018 je prvním oficiálním představením tohoto skvostu a jednoho ze základních kamenů nové části sbírky historických nákladních vozidel TATRA široké veřejnosti. Jde o jedinečnou možnost srovnat tatrováckou soutěžní techniku, kterou od sebe letos dělí již víc než třicet velmi úspěšných let soutěžení po celém světě.

Soubory ke stažení