Kopřivnická společnost TATRA TRUCKS získala prestižní ocenění Tradiční česká značka 2017

24.11.2017

Ve středu 22. listopadu se konal v Praze v historických a reprezentativních prostorách rezidence pražských primátorů slavnostní večer při příležitosti vyhlašování výsledků projektu Česká značka. Společnost TATRA TRUCKS se v kategorii Tradiční česká značka umístila na prvním místě.

Současné postavení, prestiž i význam značky TATRA a společnosti TATRA TRUCKS podtrhují nejen hospodářské výsledky, vývoj nových vozů, stoupající prodeje a podpora různých projektů, ale i společenská ocenění. Nejnověji byl kopřivnický výrobce nákladních a užitkových vozidel oceněn titulem Tradiční česká značka 2017 v rámci projektu Česká značka, který pořádá sdružení CZECH TOP 100 ve spolupráci s mezinárodní výzkumnou agenturou GfK. TATRA TRUCKS tak obhájila loňské prvenství. O výsledcích soutěže rozhodovala svým hlasováním široká veřejnost v rámci reprezentativního výzkumu agentury GfK.

Na slavnostním večeru převzal ocenění Tradiční česká značka 2017 Radomír Smolka, místopředseda představenstva a technický ředitel společnosti TATRA TRUCKS, kterou vlastní podnikatelé Jaroslav Strnad a René Matera. „Velmi si vážíme tohoto ocenění, zvláště, když jsme jej získali podruhé za sebou. Je to důkaz, že veřejnost naši společnost a značku TATRA vnímá jako součást české identity a jeden ze symbolů českého průmyslu. To je zavazující, ale zároveň i inspirací do budoucna," řekl Radomír Smolka.

Kopřivnická TATRA TRUCKS své dobré jméno pod českými vlastníky i nadále upevňuje. V letošním roce, který se nese především v duchu stabilizace po prudkém nárůstu produkce, společnost vyrobí a prodá bezmála 1500 vozidel, investice do výroby a výrobního areálu budou činit 460 milionů korun. Jednou z nejvýznamnějších inovací je nová robotizovaná technologie svařování nosné roury podvozku vozidel, které se bude provádět přímo v Tatře.

TATRA TRUCKS se také angažuje ve společensky prospěšných projektech. Jde především o nové muzeum vozů TATRA, které vznikne v Kopřivnici ve spolupráci s Moravskoslezským krajem a stávajícím Technickým muzeem TATRA. Projekt je finančně podporován Ministerstvem pro místní rozvoj ČR a Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.