Královna vyjela na rallye z polygonu

08.07.2013

Aleš Loprais se svým týmem začal svoji pouť na Silk Way Rallye – Rallye Hedvábná stezka, na polygonu společnosti TATRA TRUCKS. Zkušební polygon zvolil především kvůli novému přírůstku v závodní flotile – Královně 69, která je postavená samozřejmě na tatrováckém podvozku.

Nový závodní speciál Queen 69 – EVO II s typovým označením TATRA JAMAL vychází z osmsetpatnáctkového podvozku odpruženého vzduchem a speciálními tlumiči přímo z dílny Aleše Lopraise. Pod jamaláckou kapotou je schovaný nový 6válcový motor o objemu 12,8 litrů, který při točivém momentu táhne silou 920 koní a může dosáhnout maximální rychlosti 180 km/h. I když je pro tento vůz Silk Way především testem na Dakar 2014, rozhodně ho posádka ve složení Aleš Loprais, Serge Bruynkens a Radim Pustějovský nebudou šetřit.

Lopraisův tým nasazuje i druhý speciál, Princeznu II, TATRA 815 4x4 s posádkou Jan Tománek, Tomáš Kašpárek a Michael Honda. Závodní auta doprovází dva vozy TATRA 815 6x6. Osudy závodních vozů s číslem 301 a 306 sledujte na stránkách www.loprais.cz.

Další dvě česká želízka přiložila do ohně druhá česká závodní stáj – Bonver Dakar Projekt – závodní speciály TATRA 815 4x4, závodní číslo 311 s posádkou Artur Ardavichus, Adam Staněk a Alexey Nikizhev, jedoucí pod hlavičkou kazašské Astany a č. 322 s polsko-českou posádkou Robert Szustkowski, Jaroslaw Kazberuk a Filip Škrobánek. Více informací o těchto týmech naleznete na bonverdakarproject.com.