Mistrovský titul z čínského šampionátu v truck racingu!

14.11.2016

TATRA je jediná značka nákladních vozidel na světě, která se může pochlubit mistrovskými tituly z Evropy a Číny. První získala před patnácti léty, druhý právě letos.

Okruhový speciál TATRA PHOENIX přivedl k titulu Mistr Číny 2016 v okruhových závodech tahačů David Vršecký a tým China Buggyra Racing. Během letošní závodní sezony porazil dvojnásobný Mistr Evropy v závodech tahačů na okruzích FIA a mnohonásobný držitel rychlostních a vytrvalostních světových rekordů David Vršecký za volantem závodního tahače TATRA veškerou konkurenci. Vyhrál všechny vypsané závody, přestože dle pravidel do části z nich startoval s hendikepem v podobě vyšších startovních pozic. Získal tak pro nás poněkud exotický titul a vydobyl sobě i naší značce slávu v Říši středu.

Závody tahačů na okruzích se v Číně těší obrovské popularitě. Sledovanost televizních přenosů se počítá v desítkách milionů, divácká účast přímo v hledištích na jednotlivých okruzích je rovněž více než potěšitelná.

Díky enormnímu nasazení a stoprocentní úspěšnosti si David Vršecký hned v prvním roce své účasti v Čínském mistrovství závodů tahačů na okruzích vybudoval výbornou pověst a strhl na svou stranu širokou fanouškovskou obec. Vršecký a TATRA, to jsou letos dvě jména, která rezonují čínským motorsportem.

Mistrovské tituly Evropského šampióna v kategorii Super Race Truck B z roku 2001 se Stanislavem Matějovským a Čínského šampióna z roku 2016 s Davidem Vršeckým jsou ozdobou historie nejstarší české a zároveň středoevropské automobilky TATRA, která příští rok oslaví rovných 120 let od výroby prvního automobilu se spalovacím motorem.