Moravskoslezský hejtman Miroslav Novák navštívil společnost TATRA TRUCKS

24.01.2014

Po loňské podzimní návštěvě prezidenta Miloše Zemana navštívil dne 21. 1. 2014 společnost TATRA TRUCKS a.s. další významný host, tentokráte představitel veřejné správy hejtman Moravskoslezského kraje a místopředseda Rady Asociace krajů ČR Miroslav Novák.

Hejtman Novák se účastnil i návštěvy prezidenta republiky, během které byla jeho opětovná návštěva v Kopřivnici iniciována. Jejím cílem byla diskuze o restrukturalizaci a rozvoji kopřivnické automobilky, která je od loňského března nově v rukou českých podnikatelů Jaroslava Strnada a Reného Matery.

„Věřím, že novým majitelům se podaří podnik úspěšně restrukturalizovat a zachovat tak nejen stávající výrobu, ale především vytvoří podmínky pro další rozvoj. Tatrovka, která je nejstarší automobilkou ve střední Evropě a druhou nejstarší ve světě, si zaslouží vrátit někdejší lesk,“ vyjádřil své přání hejtman Novák.

Oficiální program v Kopřivnici byl zahájen ve společnosti TATRA TRUCKS v 15 h a byl velmi pestrý. Mezi hlavní body programu patřilo jednání s představiteli společnosti, předváděcí jízdy na unikátním zkušebním polygonu či návštěva Technického muzea TATRA. Během předváděcích jízd ocenil hejtman Novák kvalitu a pohodlí vozů Tatra, které osobně na tatrováckém zkušebním polygonu vyzkoušel. „Projet se na kopřivnickém polygonu, který patří k nejrozsáhlejším zkušebním centrům ve střední Evropě, byl pro mě opravdu adrenalinový zážitek. O to víc obdivuji odvahu našich jezdců, kteří se právě vrátili z 36. ročníku náročné Rallye Dakar,“ říká hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

Návštěva hejtmana Nováka byla cenným vyjádřením podpory restrukturalizace a snah o další rozvoj automobilky ze strany vedení kraje.