Naše hrdost

19.09.2017

Každý rok v září se v Evropě konají tzv. Dny evropského dědictví. Cílem je přiblížit široké veřejnosti národní kulturní dědictví a podnítit hrdost obyvatelstva na práci a život předků. Letos se v rámci zapojení Národního technického muzea v Praze (NTM) do tohoto programu výrazně přičinila o Dny evropského dědictví také automobilka TATRA TRUCKS a.s.

Po dohodě mezi vrcholnými manažery významné státní instituce a naší společnosti, pány Karlem Ksandrem, generálním ředitelem NTM a Radkem Strouhalem, místopředsedou představenstva a generálním ředitelem TATRA TRUCKS a.s. jsme do Prahy k branám NTM vyslali zástupce naší již sto dvaceti leté produkce vozidel se spalovacími motory.

TATRA PHOENIX PRÄSIDENT a OSTRÝ-II

Venkovní areál NTM ozdobily dva kopřivnické šperky: TATRA PHOENIX EURO 6 v limitované edici PRÄSIDENT a renovovaný dakarský speciál TATRA 815 VE 6x6 „Ostrý-II" z let 1985/1986.
Obě dvě vozidla byla volně přístupná návštěvníkům NTM, kteří vysoce ocenili fakt, že si na ně mohli bezprostředně sáhnout. Vystoupat na schůdcích nahoru a nahlédnout přes skla do kabin vozidel, které píší historii československého resp. českého automobilového průmyslu.

Zatímco TATRA PHOENIX Euro 6 limitované edice PRÄSIDENT představuje současnou moderní klíčovou obchodní řadu těžkých nákladních vozidel naší automobilky, dakarský speciál je připomínkou historické a tradiční schopnosti našich vývojářů, konstruktérů a dělníků stavět vozidla, která bojují se „zbytkem světa" a palmy vítězů.

„Tradice je zavazující, v případě naší automobilky navíc jedním ze základních kamenů, na nichž stavíme moderní produkci těžkých nákladních vozidel TATRA. Bez ní bychom byli stále „jen" na začátku. S tou naší jsme však letos již sto dvacátou sezonu v „klubu nejstarších výrobců vozidel se spalovacími motory". Sto dvacet let nepřetržité a úspěšné existence, to je také to, na co jsme právem hrdi," říká ke Dnům evropského dědictví pan Radek Strouhal, místopředseda představenstva a generální ředitel společnosti TATRA TRUCKS a.s.