Nové označení obchodních řad nákladních vozidel TATRA

08.09.2016

Výrobní program společnosti TATRA TRUCKS a.s dostal nové, praktičtější, označení jednotlivých obchodních řad středně těžkých a těžkých nákladních vozidel. Nabídka vozidel TATRA je nyní členěna v obchodních řadách s novými názvy.

Změna se odráží rovněž v novém typu písma a jeho barevnosti. Uhlazenější a typologicky „kulatější“ písmo společně s barevným provedením – stříbrná – a sjednoceným umístěním, důsledně na dveřích kabiny vozu, evokuje všechny důležité emoce.

  • Modernost
  • Dynamika
  • Robustnost
  • Solidnost
  • Výdrž
  • Efektivita
To jsou synonyma vozidel Tatra nejmodernější nabídky roku 2016 a do budoucna.


TATRA PHOENIX

Stěžejní civilní výrobní program těžkých nákladních vozidel TATRA využívající kombinaci originálního podvozku tzv. tatrovácké koncepce a motoru a kabiny DAF nese již od svého uvedení na trh v roce 2011 jméno TATRA PHOENIX. Dle emisní specifikace použitého motoru jsou vozidla označena jako TATRA PHOENIX (emisní specifikace až do Euro V) a TATRA PHOENIX EURO 6 (emisní specifikace dle Euro VI).

TATRA FORCE

Obchodní řada speciálních těžkých nákladních vozidel TATRA s originální nízkou kabinou – dříve označovaná jako T 815-7 – nově nese název TATRA FORCE, který důsledně vystihuje určení a technické schopnosti jednotlivých modelů. V základní konfiguraci je podvozek tzv. tatrovácké koncepce vozidla doplněný originálním vzduchem přímo chlazeným vidlicovým osmiválcem TATRA v emisní specifikaci Euro III až Euro V, převodovkou TATRA (na přání se systémem elektronického řazení) a přídavným (sestupným) převodem TATRA. Ve standardní nabídce jsou rovněž kapalinou chlazené motory Cummins kombinované s převodovkami TATRA nebo Allison a přídavnou (sestupnou) převodovkou TATRA. Na přání lze vozidla osadit motory a převodovkami Caterpillar včetně přídavné, tzv. distribuční převodovky TATRA.

TATRA TERRN01

Obchodní řada civilních těžkých nákladních vozidel TATRA vychází z kombinace podvozku tzv. tatrovácké koncepce vozidla a původní kabiny TATRA 815 TERRN01 Facelift. U této řady vozidel tak po téměř dvaceti letech dochází ke změně loga a jeho umístění. V průběhu roku 2017 pak bude tato obchodní řada nahrazena podstatně modernizovanou nástupkyní s označením TATRA TERRA.

TATRA TACTIC

Obchodní řada středně těžkých nákladních vozidel TATRA s podvozky s tuhými portálovými nápravami, původně známá pod označením T 810, je nyní prezentovaná jako TATRA TACTIC. Jednotlivé modely vozidel 6x6 a 4x4 jsou určeny především pro vojenské účely, čemuž odpovídá i nové označení vycházející z vojenské terminologie.