Oslava třicátin vozidel TATRA na dakarských rallye v Kopřivnici

26.02.2016

30. výročí prvního startu vozidel TATRA na Rallye Dakar oslavila automobilka TATRA TRUCKS a.s. ve čtvrtek 25. února v kopřivnickém kině. Pozvání přijalo několik desítek účastníků dakarských soutěží, včetně legend této soutěže.

Návštěvníci se tak mohli setkat s Josefem Kalinou, Zdeňkem Kahánkem, Radkem Stachurou, Tomášem Tomečkem a samozřejmě také s Karlem Lopraisem, který přijel se svou ženou stylově závodním speciálem TATRA 815 4x4 „Puma".

Během nabitého programu představila automobilka TATRA TRUCKS a.s. svoji aktuální publikaci „TATRA v hlavní roli“, která mapuje 30letou historii kopřivnických speciálů na dakarských i jiných soutěžích. Knihu představili její autoři – technický ředitel a člen představenstva společnosti TATRA TRUCKS a.s. Radek Smolka a publicista a marketingový odborník Milan Olšanský. Kniha byla pokřtěna pravým dakarským pískem za účasti kmotrů, kterými byli Ota Měřínský a Martin Kolomý. „Byl to skvělý nápad, zaznamenat tuto bohatou historii do této exkluzivní knihy“ komentoval jeden z kmotrů, Ota Měřínský a dodal, že „autoři by měli pokračovat průběžně a nenechávat druhý díl knihy až za dalších třicet let.“ Zájemci si mohli knihu zakoupit hned na místě. Všichni, kdo si nemohli knihu odvézt přímo z Kopřivnice, ji mohou nalézt na oficiálním T-Shopu společnosti TATRA TRUCKS.

Po křtu poděkoval generální ředitel TATRA TRUCKS a.s., Ing. Martin Bednarz všem závodním i doprovodným týmům, které se dálkových soutěží účastnily v minulosti i těm, které závodí dnes, za reprezentaci České republiky a zejména značky TATRA. Po společném přípitku následovala zajímavá prezentace závodního týmu TATRA BUGGYRA RACING, kde se o své zážitky z posledního, 38. ročníku Rallye Dakar, podělili členové týmu David Vršecký, Jan Kalivoda, Josef Kalina, David a René Kiliánovi a Martin Kolomý.

Všem dakaristům i všem fanouškům ještě jednou děkujeme za účast a těšíme se na další společnou akci!

Mohlo by Vás zajímat