Pancéřovaná kabina FORCE

09.02.2017

Společně se zavedením modernizovaných kabin vozidel obchodní řady FORCE v tzv. měkkém provedení naběhla do výroby také zcela nová pancéřová kabina určená pro modely speciálních vozidel. Pancéřované kabiny se na vozidla montují přímo v kopřivnickém závodě a s tzv. měkkým provedením sdílí interiérové prvky.

Společně s externí firmou

Společnost TATRA TRUCKS a.s. vyvinula moderní pancéřovanou kabinu pro speciální modely vozidel obchodní řady FORCE společně s externí firmou s dlouholetými zkušenostmi v oboru.

Nová pancéřová kabina vychází z původního tvarového řešení modernizované běžné varianty kabiny FORCE. Vojenským výzkumným ústavem v Brně je plně certifikovaná dle standardů NATO na úroveň balistické a protiminové ochrany LEVEL 2a/b s možností nastavení ochrany až na stupeň LEVEL 3a/b.

Krátká i dlouhá

Kabina má dvoudveřové a čtyřdveřové provedení s kapacitou tří (1+2), resp. pěti míst (1+4). Obě varianty mají shodnou výšku i stejný interiér jako běžné provedení, včetně materiálu přístrojové desky. Pancéřované kabiny se zvýšenou balistickou a protiminovou odolností disponují navíc speciálními sedadly, která v případě výbuchu pod kabinou chrání posádku před tlakovou vlnou. Ve střeše pancéřové kabiny je variabilní otvor s možností lafetace vybraného zbraňového systému.

Instalace pancéřové kabiny na podvozek vozidel obchodní řady FORCE si vyžádala konstrukční úpravy na rámu vozidla především z hlediska integrované protiminové ochrany podlahy kabiny. Zástavbová délka pancéřované kabiny je stejná jako u běžné verze, a to i ve čtyřdveřovém provedení.