Předvánoční nadílka

12.12.2018

Pro zákazníky, obchodní partnery, obdivovatele a fanoušky značky přináší společnost TATRA TRUCKS před letošními vánoci na trh kalendář 2019 na téma „Zachraňuje životy a majetek", novou knihu „TATRA znovu doma" a anglickou verzi knihy „TATRA Immortal".

Tatrovácký kalendář na rok 2019 je třetím v řadě sběratelské edice představující hlavní tatrovácké celoroční téma. Tentokráte reaguje na 110 leté výročí výroby kopřivnických vozidel NW a TATRA určených pro hasičské a záchranné složky. V roce 1909 byl poprvé postaven na podvozku vozu NW Typ K hasičský speciál, který předznamenal celou řadu nejen velmi zajímavých, ale především úspěšných vozidel různých modelových řad, která podstatně přispívají k záchraně životů a majetku doslova po celém světě.

Nová kniha „TATRA znovu doma" vypráví příběh jednoho ze dvou prvních dakarských speciálů T 815 VE 6x6 „Ostrý-II". Byl postaven v roce 1985, aby představil a reprezentoval kopřivnickou automobilovou konstruktérskou školu v nejtěžším závodě světa, v Rallye Dakar 1986. Poté třicet let sloužil různým majitelům, až se vrátil zpět do továrny z níž vzešel. Byl zrekonstruován a stal se jedním ze „základních kamenů" nové sbírky nákladních a užitkových vozidel TATRA. Kniha vzdává hold nejen vozům modelové řady T 815 a dakarskému vozu „Ostrý-II", ale rovněž všem lidem, kteří speciál vymysleli, vyvinuli, používali ho, zrekonstruovali a přivedli ho zpět „domů".

Kniha „TATRA Immortal" je anglickou verzí původní knihy „TATRA nesmrtelná" s podtitulem 120 let výroby automobilů v Kopřivnici. Primárně je určena pro zahraniční čitatele nicméně i čeští a slovenští „fajnšmekři" jistě ocení, že nejde jen o běžný překlad. „TATRA Immortal" nabízí o 40 stránek více než její česká předloha, na kterých přináší čtyři nové kapitoly historie závodění a soutěžení s nákladními vozidly TATRA. Významným odlišovacím znakem obou variant knihy je též zcela nová obálka s vozy TATRA PHOENIX Euro 6 modelový rok 2018.