Prezident Miloš Zeman po roce opět navštívil Tatru

12.11.2014

Ve středu 12. listopadu zavítal prezident Miloš Zeman v rámci návštěvy Moravskoslezského kraje i do kopřivnické automobilky TATRA TRUCKS a.s. Při této příležitosti se setkal s vedením podniku i jeho zaměstnanci.

Zároveň se prezident zúčastnil slavnostního podpisu Memoranda o porozumění a dlouhodobé spolupráci mezi Moravskoslezským krajem a společností TATRA TRUCKS a.s.

Prezident Miloš Zeman dodržel slib z října loňského roku a do Tatry se po roce vrátil, aby mohl osobně zhodnotit probíhající restrukturalizaci společnosti. „Jsem velice potěšen z viditelných změn, které se v Tatře od mé minulé návštěvy udály," uvedl při prohlídce společnosti prezident. „Jsme rádi, že jsme měli možnost panu prezidentovi osobně ukázat a vysvětlit, jaké jsou naše cíle a konkrétní kroky, které podnikáme pro jejich realizaci," doplnil generální ředitel Petr Karásek.

Během ročního působení nového managementu v čele s generálním ředitelem Petrem Karáskem se podařilo vyrobit nejvíce automobilů za posledních 5 let i uvést na trh vozy s motory emisní specifikace Euro 6. V letošním roce plánuje společnost prodat přibližně 840 vozidel, čímž dojde k překročení plánu zhruba o 12 %.

Při příležitosti prezidentovy návštěvy došlo i ke slavnostnímu podpisu Memoranda o porozumění a dlouhodobé spolupráci mezi Moravskoslezským krajem a společností TATRA TRUCKS. Obě strany se v něm zavázaly k ochraně životního prostředí, podpoře zaměstnanosti v kraji, plnění cílů společenské odpovědnosti, spolupráci s odbornými středními a vysokými školami a rozvoji spolupráce v oblasti ekonomické diplomacie. Za Moravskoslezský kraj memorandum podepsal hejtman Miroslav Novák, za TATRA TRUCKS předseda představenstva a obchodní ředitel Petr Rusek.

Kopřivnice byla poslední zastávkou třídenní cesty Miloše Zemana po Moravskoslezském kraji, během níž prezidenta po celou dobu doprovázel hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.