Prohlášení společnosti TATRA TRUCKS a.s.

23.10.2014

V médiích byla publikována zpráva, že Aleš Loprais nepojede letošní Rallye Dakar s Tatrou, protože technický komisař neschválil tatrovácký speciál k účasti. K tomu za společnost TATRA TRUCKS a.s. vydáváme následující vysvětlení.

Oficiálním partnerským týmem TATRA TRUCKS a.s. pro rok 2014 se na základě vítězství ve výběrovém řízení stal TATRA BUGGYRA RACING tým, který se Dakaru 2015 účastní se závodním speciálem TATRA. Důvodem pro tento výběr byla mimo jiné naprostá profesionalita, špičková komunikace, kvalitní management a vynikající závodní jezdci v čele s Martinem Kolomým. Jednou z podmínek pro výběr týmu bylo i to, že závodní speciál musí prezentovat aktuální sériovou produkci TATRA TRUCKS a.s.

Aleš Loprais v současnosti nijak nespolupracuje s automobilkou TATRA TRUCKS a.s. a veškeré úpravy svého závodního speciálu na podvozku TATRA provádí ve své vlastní režii a na vlastní odpovědnost. U žádného jiného speciálu TATRA, který se účastní letošního Dakaru, se dle našich informací podobný problém nevyskytl.