Společnost TATRA TRUCKS navštívil ministr vnitra Milan Chovanec

03.10.2016

Ministr vnitra České republiky Milan Chovanec navštívil v doprovodu poslankyně ČSSD Dany Váhalové kopřivnickou automobilku TATRA TRUCKS a společnost TATRA DEFENCE VEHICLE. Ministra přivítali členové top managementu obou podniků v čele se spolumajitelem společnosti TATRA TRUCKS.

Jaroslav Strnad s předsedou představenstva Petrem Ruskem a generálním ředitelem Martinem Bednarzem provedli delegaci montážními linkami v obou podnicích a formou statických a dynamických zkoušek představili panu ministru Chovancovi výrobní sortiment TATRA TRUCKS.

Tatra je v kontextu rezortu vnitra důležitá jako dodavatel speciálních vozidel zejména pro Hasičský záchranný sbor. Do budoucna v souvislosti s vývojem bezpečnostní situace však nelze vyloučit ani zavedení obrněných vozidel na podvozku Tatra u Policie České republiky. Vozy Tatra se ukázaly jako účinný pomocník také při ničivých povodních a odstraňování jejich následků na Moravě v roce 1997 a 2010, stejně jako v Čechách v letech 2002 a 2013.

Na setkání byly panu ministru Chovancovi nejprve formou prezentace představeny automobilka TATRA TRUCKS a výrobce obrněných vozidel TATRA DEFENCE VEHICLE. Následně pan ministr s doprovodem navštívil montážní linky obou společností a seznámil se s výrobními postupy. Poté se návštěva přemístila na polygon, kde došlo ke statickým i dynamickým ukázkám vozidel TATRA.

Ministr Chovanec si prohlédl zásahové vozidlo TATRA FORCE 6x6 s cisternovou automobilovou stříkačkou, evakuační/logistické vozidlo TATRA FORCE 8x8 určené pro integrované záchranné sbory, obrněné vozidlo TITUS 6x6, speciál pyrotechnické služby Policie České republiky, vozidlo TATRA FORCE 8x8, které se podílí na likvidaci nehody ve Vrběticích, dále pak komerční vozidlo TATRA PHOENIX 8x8 v provedení sklápěč. Na prezentaci nechyběl ani závodní dakarský speciál.

„Zájem pana ministra Chovance o Tatru vnímáme velmi pozitivně. Byla pro nás čest ho po areálu osobně provést a prezentovat mu naši produkci. Vozy Tatra tvoří základ vozového parku jak jednotek profesionálních, tak dobrovolných hasičů a těší nás, že tato spolupráce úspěšně pokračuje. Pokud budou mít bezpečnostní a záchranné složky v rezortu MVČR další potřeby, můžou se spolehnout na naši automobilku jako na strategického národního dodavatele speciálních vozidel,“ komentoval návštěvu ministra vnitra Martin Bednarz, generální ředitel společnosti TATRA TRUCKS.