TATRA na veletrhu EUROSATORY 2014

13.06.2014

TATRA TRUCKS a.s. se účastní mezinárodního veletrhu obranných technologií EUROSATORY 2014. Rádi Vás přivítáme na našem stánku, abychom Vám představili první logistické vozidlo 4x4 s pancéřovanou kabinou splňující normu STANAG 3 – 3a/3b.

Další z exponátů pak bude nosič kontejnerů T815-7 8x8 s kontejnerem typu ISO 1C v provedení přípravna pacientů a vyrobeným společností Karbox s.r.o.

Ochrana posádky logistických vozidel má své důvody – v rámci mírových misí i při konfliktních situacích plní úkoly, které mohou mít povahu jak transportní, tak i řídící. S vývojem zbraní a nejrůznějších nástražných systémů je proto potřeba tuto ochranu neustále zdokonalovat.

Vojenská vozidla, zastoupená řadou T815-7, jsou poměrně snadno pancéřovatelná. Doposud jsme ovšem plnili pouze „úroveň 2“ výše zmiňované normy STANAG. Díky spolupráci s izraelským výrobcem ochranných systémů, společností PLASAN SASA, se podařilo připravit ochranu vozidla T815-7, 4x4 na úroveň 3 – 3a/3b, kterou zatím pro logistické vozidlo s pohonem 4x4 nikdo jiný nenabízí. Posádka je kromě pancéřování chráněna i speciálními kompozitními sedačkami, které v případě výbuchu nálože pod vozidlem dokáží absorbovat část přenesené energie. Nový interiér navíc zvyšuje vynikající jízdní komfort tohoto vozidla

Výstava probíhá v termínu od 16. do 20. června 2014 v Paříži. Náš stánek se nachází na venkovní ploše, D320.