TATRA opět vítězná

09.01.2012

Čtvrtý ročník euro-africké soutěže Africa Eco Race 2012 vyhrál v kategorii kamionů Letka Racing Team. Ing. Tomáš Tomeček se spolujezdcem a navigátorem Vojtěchem Morávkem tak obhájili vítězství z loňského ročníku.

Závodní speciál TATRA 815 2T0R45 „Livescore“ připravený v těsné spolupráci s vývojáři naší automobilky porazil na hlavu veškerou konkurenci soutěžních vozidel MAN a Scania. Ing. Tomáš Tomeček opět přinesl nevyvratilený důkaz o tom, že vozidla TATRA jsou v těžkém terénu nepřekonatelná. Tvrdé pisty, nezpevněné cesty, vádí, rozbité kamenité plochy, velbloudí tráva, měkký písek, soliska a nekonečné či strmé písečné duny, všude tam si TATRA opět nejrychleji ze všech prorazila svoji cestu a bezpečně dorazila k růžovému jezeru v Dakaru. Letka Racing Team tak nejlepším způsobem reprezentoval značku TATRA a dal opět vzpomenout na efektivní konstrukci a pečlivou práci všech tatrováků. Přetěžkým africkým terénem se společně s Tomečkovým speciálem probily do cíle také asistenční TATRA 815 Dakar „Asistence 4x4“ a dva kamiony Balai, které poskytovaly během úporného závodu své služby a zázemí mnoha účastníkům.

Vítězství Tatry má o to sladší příchuť, že v celkovém pořadí bez rozdílu kategorií dorazila posádka Letka Racing Teamu do Dakaru jako druhé vozidlo celkově. Tatra tak za sebou nechala celou plejádu světově proslulých a Dakarem protřelých jmen. I tento fakt ukazuje na složitost terénním podmínek. Letka Racing Teamu a především Ing. Tomáši Tomečkovi blahopřejeme!