TATRA PHOENIX oceněna v Rusku

11.09.2013

Poslední model kopřivnické automobilky TATRA PHOENIX zvítězil ve 13. ročníku soutěže „Nejlepší užitkový automobil v Rusku“ v kategorii „Perspektiva roku“. Soutěž je v Rusku každoročně vyhlašována specializovaným oborovým časopisem „Kommerčeskij transport“.

Výsledky soutěže byly slavnostně vyhlášeny v Moskvě v rámci zahajovací ceremonie výstavy KOMTRANS 2013, která je považována za nejdůležitější výstavu komerčních užitkových motorových vozidel v Rusku a Společenství nezávislých států vůbec. Letošní ročník probíhá od 10. do 14. září.

Ocenění však zatím do Kopřivnice nepojede. Moskevský vavřín bude vystaven společně s modelem TATRA PHOENIX Arctic od 25. do 27. září 2013 na výstavě strojů a technologií pro těžbu ropy a plynu v Surgutu.

Po tomto termínu bude kopřivnická 8x8 s korbou o objemu 18 m3 a speciálním zimním paketem pro náročné severské podmínky oficiálně předána společnosti Surgutněftěgaz do šestiměsíčního zkušebního provozu.

Historicky mají vozidla TATRA v Rusku a v dalších zemích SNS velmi dobrou pověst. Je skvělou zprávou, že ruské teritorium ocenilo i potenciál nejnovějšího modelu společnosti TATRA TRUCKS a že spolupráce s tradičními obchodními partnery v Rusku pokračuje.