TATRA PHOENIX s kombinovanou nástavbou IBOS s recyklací

11.09.2018

TATRA PHOENIX je díky svým unikátním vlastnostem často používaným základem pro stavbu nejrůznějších speciálních vozidel. Konstrukce s centrální nosnou rourou v kombinaci s rámem tvoří příkladně pevný a tuhý celek, který velmi dobře odolává namáhání při jízdě v terénu nebo například rázům způsobeným přeléváním kapaliny v cisternových nástavbách.

I proto je často používán pro montáž sacích, kombinovaných či recyklačních nástaveb pro komunální a vodárenské firmy.

Jedním z jejich výrobců je česká firma IBOS, která jako podvozek pro svou kombinovanou nástavbu s recyklací sáhla po osvědčeném šasi TATRA PHOENIX 6x6.2 s odpružením vzduchovými vaky. Díky partnerství se sesterskou firmou PARMA servis s.r.o. , která je autorizovaným dealerem i servisním místem naší značky, má IBOS ideální zázemí pro vývoj a výrobu takových nástaveb. A samozřejmě také mnoho zkušeností.

Pohon zmiňovaného vozidla obstarává motor Paccar MX 13 o výkonu 340 kW/2300 Nm, nástavbu pak oživuje kombinace pomocných pohonů z motoru a převodovky. Dvoumístná kabina vybavená klimatizací byla dodatečně osazena displayem a kamerou monitorující prostor za vozidlem. Cisternová nástavba o objemu 11 000 litrů je rozdělena na nádrž na čistou vodu (3000 l), a na kalovou část (8000 l, z níž je pomocí filtračního zařízení možno zpět získat čistou vodu. Tato může být zpětně použita k čištění kanalizací, což významným způsobem přispívá k zlepšení efektivity práce takového stroje.

Patrioty jistě potěší informace, že jak konstrukce vozidla, tak i nástavby je dílem šikovných českých rukou - kopřivnický podvozek zde doplňuje nástavba z jižních Čech.