TATRA PHOENIX získala další ocenění

02.04.2012

Po loňském úspěchu v anketě International Truck of the Year 2012 získává TATRA PHOENIX v provedení soupravy pro svoz dřeva na výstavě SILVA REGINA 2012 „Mimořádnou cenu generálního ředitele a hodnotitelské komise Grand Prix Silva Regina“.

Segment lesnictví tak může těžit především z nabídky vozidel připravených akciovou společností TATRA ve spolupráci se specialistou v tomto oboru, firmou Serviscentrum Vysočina s.r.o., a dalšími partnery kopřivnické automobilky.

Na výstavě SILVA REGINA, která probíhá na brněnském výstavišti do 4. dubna, jsou k vidění dvě provedení lesovozů TATRA PHOENIX 6x6. Tím prvním je třínápravové plněpohonné vozidlo TATRA PHOENIX s rozvorem náprav 3900 mm, s hydraulickou nakládací jednotkou LOGLIFT za kabinou a teleskopickým klanicovým návěsem. Druhým exponátem pak je oceněná TATRA PHOENIX 6x6 s rozvorem náprav 4500 mm, s hydraulickou nakládací jednotkou EPSILON umístěnou na zádi vozidla a s klanicovým přívěsem. Nástavby a přípojná vozidla realizovala v obou případech společnost UMIKOV.

Celková provozní hmotnost třínápravového podvozku je přibližně 10 250 kilogramů (v závislosti na zvolené konfiguraci a výbavě), jeho výška rámu je nejnižší v kategorii lesovozů. Vozidlo je vybaveno skvělou motorovou brzdou a zesílenou přední nápravou (unese až 9 tun). To vše, ve spojení s unikátním vzduchovým odpružením všech náprav, činí z vozidel TATRA PHOENIX doslovné „štiky v rybníce“.