TATRA se představí divákům Barum Czech Rally Zlín 2016

24.08.2016

Kopřivnická značka má v prezentaci na soutěžních podnicích bohatou historii. Právě proto se v pátek dne 26. 8. 2016, představí divákům program výroby nákladních vozidel do těžkého terénu již na 46. ročníku prestižní Barum Czech Rally Zlín.

Jedná se o výsledek úspěšné spolupráce TATRA TRUCKS, NEXTER, POLICIE ČR, PARTNER IPEX a BONVER DAKAR PROJECT.

Letošní zastoupení je rozděleno do dvou hlavních částí. První tvoří celodenní statická prezentace novinky modelového ročníku 2015, řady TATRA PHOENIX EURO 6. Třístranný sklápěč boardmatic v podvozkové konfiguraci 6x6 vystavuje dealer PARTNER IPEX, který zajišťuje prodejní a servisní zastoupení značky ve Frenštátu pod Radhoštěm. „Možnost představit návštěvníkům právě vyrobené vozidlo atraktivní výbavy a tmavě stříbrné barvy u příležitosti tradiční sportovní akce v sousedství našeho regionu považujeme za vynikající doplnění propagačních aktivit,“ uvedl Vojtěch Svoboda, manažer prodeje vozů TATRA firmy PARTNER IPEX. „Naším cílem je aktivní podpora dealerů i partnerská spolupráce, jež rozšiřuje povědomí o současném výrobním programu značky v jejich regionech,“ dodal vedoucí marketingového oddělení TATRA TRUCKS Ing. Jiří Kašpárek.

Druhým vozidlem je speciál řady TATRA FORCE Policie ČR, konkrétně jde o vůz pyrotechnické služby s pohonem 8x8. Mimořádná expozice vozidla, které pracuje na likvidaci následků výbuchů muničních skladů ve Vrběticích, je vizitkou velmi dobré spolupráce s českou policií.

Třetím vystaveným automobilem je TATRA JAMAL ze stáje BONVER DAKAR PROJECT závodníka světových dálkových soutěží Tomáše Vrátného. Účast jejich dakarského speciálu, známého také z letošní Silk Way Rally, vyjednala společnost PARTNER IPEX. Jedinečná příležitost prohlédnout si toto vozidlo a ze všech úhlů si jej vyfotografovat na statické ukázce doplní také exhibiční jízda na městské RZ 1 přímo ve Zlíně. Pro nejmladší fanoušky bude připraven i nafukovací skákací hrad.

Exkluzivně a vůbec poprvé v České republice se během Barum Czech Rallye Zlín představí vozidlo TITUS francouzské společnosti NEXTER postavené na podvozku TATRA. Vozidlo bude oficiálně představeno odborné i široké veřejnosti v rámci Dnů NATO na letišti v Ostravě – Mošnově a jejich doprovodného programu. Na avizovaném okruhu rychlostní zkoušky v centru města Zlína TITUS mimo jiné předvede obratnost a manévrovatelnost svého podvozku TATRA 6x6 s řiditelnou zadní nápravou.

Díky vstřícnému přístupu i profesionálnímu jednání pořadatelů legendární „Barumky“ bude mít podvečerní část prezentace dynamický charakter. Diváci se tak můžou těšit na oba speciály v akci, tedy na vůz TATRA JAMAL ze stáje BONVER DAKAR PROJECT a obrněnec TITUS, které uvidí na trati v průběhu úvodní městské rychlostní zkoušky. Věříme, že jízdu těchto jednoznačně největších vozů na trati odmění diváci nadšeným ohlasem. „Výsledkem prohlubující se součinnosti výrobce, dealerů a partnerů chceme získat nemalou pozornost a vyslat jasný signál o rostoucí síle značky TATRA. Akce je však současně určena všem fanouškům a příznivcům naší značky a motorismu obecně,“ dodává David Pipal, obchodní ředitel TATRA TRUCKS.

Těšíme se na Vás osobně od 11.00 do 17.00 na statické ukázce před vchodem do TRŽNICE, nám. Práce Zlín  a od 17.00 na RZ 1 SSS Zlín. Změna v programu vyhrazena.