TATRA TRUCKS a CZECHOSLOVAK GROUP opět na tradiční vojenské akci Bahna

28.06.2016

TATRA TRUCKS a společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP se spolu zúčastnily  největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky Bahna 2016.

Již 27. ročník se uskutečnil v sobotu 25. června v bývalém vojenském výcvikovém prostoru v lokalitě Bahna u Strašic. Přední český výrobce pozemní obrněné techniky a člen holdingu CZECHOSLOVAK GROUP, společnost EXCALIBUR ARMY, je již tradičně hlavním partnerem této akce.

Společnost TATRA TRUCKS návštěvníkům Bahen představila pancéřované vozidlo TITUS kategorie MRAP, dále modelovou řadu TATRA FORCE 8x8 s novou pětimístnou pancéřovanou kabinou s dílenskou nástavbou, která měla světovou premiéru na nedávném veletrhu obranných technologií EUROSATORY v Paříži, a také vůz TATRA FORCE 4x4 v provedení valník.

EXCALIBUR ARMY na akci kromě modernizované samohybné houfnice DANA M1 CZ předvedla i obrněné vozidlo Pandur II 8x8 v minometné verzi, slovenský MSM Group, další člen holdingu CSG, zase nejnovější kolové bojové vozidlo pěchoty Corsac 8x8.

Nově se na akci prezentoval i nový člen holdingu CSG a přední český výrobce radarové techniky, pardubická společnost RETIA. Po celou dobu konání Bahen byl v prostorách vojenského cvičiště velkokapacitní stan, ve kterém si fanoušci armádní techniky mohli zakoupit vojenský výstrojní materiál z nabídky eshopu www.earmyshop.cz.

Akci Bahna pořádalo Velení pozemních sil s Nadací pozemního vojska a všem zájemcům o současnou vojenskou techniku na ní demonstrovalo profesní připravenost příslušníků Armády České republiky a spojeneckých armád NATO. Dalo ale také prostor pro prezentaci nejnovějších výrobků českého obranného průmyslu. Nedílnou součástí Bahen byly i ukázky vojensko-historických klubů a historické vojenské techniky.