TATRA TRUCKS a spolupracující firmy získaly v rámci náborové kampaně 571 nových zaměstnanců

06.10.2022

V letošním květnu zahájila automobilka TATRA TRUCKS náborovou kampaň „Tatra hledá 500 zaměstnanců", jejímž cílem bylo získat nové posily nejen do kopřivnické automobilky, ale i do spolupracujících firem v tatrovácké průmyslové zóně, konkrétně pro společnosti TATRA METALURGIE, TAWESCO a TATRA DEFENCE VEHICLE. Kampaň byla úspěšná: od 1. 6. do 19. 9. nastoupilo do všech jmenovaných firem celkem 571 zaměstnanců

Největší množství nových posil, celkem 233 zaměstnanců, zamířilo do automobilky TATRA TRUCKS. Jedná se o obsluhy CNC strojů, automechaniky, lakýrníky, strojní zámečníky a autoelektrikáře. V pořadí druhá co do počtu nově přijatých je strojírenská firma TAWESCO (162 lidí), která hledala zejména řidiče vysokozdvižných vozíků a operátory lisů. Kovárna a slévárna TATRA METALURGIE získala 126 pracovníků, především slévače, brusiče a provozní elektrikáře. TATRA DEFENCE VEHICLE, výrobce obrněnců Pandur II a TITUS i pancéřovaných kabin pro vozy Tatra, nabrala 50 nových členů týmu, například svářečů. Průměrný věk nových pracovníků se pohybuje okolo 35 let. Zhruba tři čtvrtiny jsou Češi, zbylá čtvrtina je tvořena zejména občany Ukrajiny a Srbska. V případě Tatry byly motivačními faktory silná značka, dobré reference a jistota dlouhodobé práce díky vynikající zakázkové naplněnosti.

Natálie Linhartová, personální ředitelka TATRA TRUCKS, ke kampani uvádí: „Velký zájem o práci v Tatře nás pozitivně překvapil, nepochybně se na něm podílela i dobře vedená kampaň. Inzerovali jsme na billboardech, distribuovali jsme letáky do schránek a měli jsme náborové stánky na akcích pro veřejnost, jako jsou Kopřivnické dny techniky, RunTour, Den otců či Dny NATO. Nejlépe ale funguje doporučení stávajících zaměstnanců, což nám dělá radost."

Vzhledem k zakázkové naplněnosti a postupnému zvyšování výroby však potřeba nových pracovníků v Tatře trvá. Automobilka chce do konce roku nabrat dalších 150 lidí. „Stále hledáme CNC operátory, dále potřebujeme lakýrníky, automechaniky a specialisty na elektroniku. Doufáme, že je k nám přiláká nejen prestiž tradiční značky, ale i jistota práce v této ekonomicky nelehké době," uzavírá Natálie Linhartová.