TATRA TRUCKS chce více žen ve výrobě. Hledá obráběčky, koordinátorky i skladnice.

12.12.2016

Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS v letošním roce přijala přes 350 nových zaměstnanců. Nyní v Tatře pracuje 1349 zaměstnanců a s náborem nových pracovníků automobilka nekončí. Ráda by oslovila také ženy a podpořila u nich zájem o technické profese.

V dnešní době již technické profese v nejstarší automobilce ve střední Evropě nejsou tak fyzicky náročné jako dříve. Obsluha strojů vyžaduje spíše pečlivost, přesnost a přemýšlení. Tatra hledá ty nejlepší kandidáty, a proto přichází s nabídkou technických pracovních pozic také pro ženy. „Chceme technicky vzdělané ženy nalákat i do tradičně mužsky vnímaných profesí. Dnes už neplatí, že veškeré technické profese ve výrobě mohou vykonávat jen muži z důvodu fyzické náročnosti,“ říká personální ředitelka společnosti TATRA TRUCKS Kateřina Nogolová.

Mezi pozice, které Tatra dlouhodobě obsazuje a mohou je zastávat i ženy, patří například obráběčka kovů, která má na starost broušení, soustružení a ostření složitějších nástrojů; koordinátorka výroby, která zodpovídá za rozplánování určené výrobní oblasti, spolu-koordinuje činnost dílen nebo stanovuje plánovací činnosti; dále pozice techničky servisu nebo skladnice.

Společnost TATRA TRUCKS nabízí svým zaměstnancům velmi dobré podmínky. Průměrná hrubá mzda ve firmě přesáhla významně standard regionu a zaměstnanci také oceňují širokou škálu nadstandardních benefitů.

Práce v tradiční české automobilce je zajímavá i proto, že zde neprobíhá masová výroba, ale téměř každý automobil je speciál. Je proto nutné, aby specialistou byl i každý zaměstnanec společnosti. V příštím roce plánuje Tatra vyrobit 1700 vozů, což znamená zdvojnásobení produkce automobilky během dvou let.