TATRA TRUCKS je generálním partnerem Mistrovství světa v požárním sportu 2016

15.08.2016

Letošní dvanáctý ročník mistrovství světa se koná ve dnech 14. – 21. srpna 2016 na Městském stadionu v Ostravě Vítkovicích a TATRA TRUCKS se veřejnosti představí přímo v dějišti této významné sportovní události.

Společnost TATRA TRUCKS vždy podporovala a podporuje hasičské sporty a aktivity dobrovolných hasičů, i proto se stala generálním partnerem Mistrovství světa v požárním sportu dorostenců, dorostenek, mužů a žen pro rok 2016.

„Jsme velice rádi, že můžeme být generálním partnerem takové akce, jako je mistrovství světa v požárním sportu. Vnímáme tuto akci jako dobrou příležitost podpořit naše reprezentanty a předvést možnosti tatrovek široké veřejnosti. TATRA TRUCKS se snaží podporovat sport a především aktivity dobrovolných hasičů,“ řekl vedoucí marketingu společnosti TATRA TRUCKS Jiří Kašpárek. „V roce 2015 se mistrovství světa v požárním sportu mužů a žen konalo v polovině září tam, kde požární sport vznikal – v Petrohradu a i tam jsme podpořili reprezentaci České republiky“, dodává Kašpárek.

Společnost TATRA TRUCKS velice oceňuje, že se letošní ročník koná v České republice a může ho podpořit. Na Městském stadionu v Ostravě Vítkovicích bude mít kopřivnická automobilka i svůj stánek. K vidění v něm bude například cisternová automobilová stříkačka TATRA FORCE 6x6 CAS 30 s nástavbou společnosti THT Polička.

Mistrovství světa v požárním sportu 2016 se účastní 18 zemí – Ázerbájdžán, Bělorusko, Bulharsko, Česká republika, Chorvatsko, Írán, Kazachstán Jižní Korea, Litva, Lotyšsko, Německo, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Turecko, Ukrajina a Uzbekistán. Účastníci budou závodit ve čtyřech kategoriích – dorostenci, dorostenky, muži a ženy. Celkově se mistrovství zúčastní 365 závodníků, kteří budou soutěžit ve čtyřech disciplínách: štafeta 4 x 100 metrů s překážkami, výstup do čtvrtého podlaží cvičné věže, požární útok a běh na 100 metrů s překážkami.