TATRA TRUCKS na Dnech NATO 2014

16.09.2014

Víkend 20. - 21. září bude na letišti Leoše Janáčka v Ostravě - Mošnově již tradičně patřit vojenské technice, letecké i pozemní technice a speciálům jednotek záchranného systému. TATRA TRUCKS představí vojenské, hasičské i civilní vozy.

TATRA TRUCKS se společně s EXCALIBUR ARMY staly speciálními partnery největší bezpečnostní show v Evropě – XIV. ročníku Dnů NATO v Ostravě a V. ročníku Dnů Vzdušných sil AČR. V expozici na volné ploše představí vojenský logistický speciál T815-7 8x8 hákový nakladač, renovovanou verzi populárního hasičského zásahového vozidla T815 PR2 6x6 s prostornou posádkovou kabinou a nádrží na 4500 litrů vody a samozřejmě i zástupce civilní modelové řady TATRA PHOENIX. Příznivci rychlých dakarských speciálů se v této expozici mohou setkat s Martinem Kolomým ze závodní stáje TATRA BUGGYRA RACING, který míří na Dny NATO přímo z testování techniky pro DAKAR 2015 z písčitého Tuniska.

Svou českou výstavní premiéru bude mít na Dnech NATO také logistické vozidlo T815-7 4x4 s novou obrněnou kabinou podle normy STANAG 4569, level 3 – 3a/3b, volitelně dle level 2 – 3a/3b. Vozidlo si mohou prohlédnout hosté ve VIP zóně, kde má naše automobilka druhou část své expozice. Zde bude vystavena také modernizovaná houfnice DANA-M1 CZ jezdící na tatrováckém podvozku a také modernizované BVP-M2 SKCZ, obě vozidla z produkce společnosti EXCALIBUR ARMY.