TATRA TRUCKS na Dnech NATO 2018

12.09.2018

Na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě Mošnově proběhne o víkendu 15. a 16. září největší bezpečnostní přehlídka v Evropě. Zúčastní se jí ozbrojené složky České republiky i partnerských zemí NATO. TATRA TRUCKS patří už k tradičním účastníkům a se společností CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) jsme jedním z hlavních partnerů akce.

Na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě Mošnově proběhne o víkendu 15. a 16. září největší bezpečnostní přehlídka v Evropě. Zúčastní se ozbrojené složky České republiky i partnerských zemí NATO. TATRA TRUCKS patří už k tradičním účastníkům a se společností CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) jsme jedním z hlavních partnerů akce.

Tento víkend 15. - 16. září se uskuteční další ročník největší bezpečnostní přehlídky v Evropě - Dny NATO & Dny Vzdušných sil AČR. Akce se již tradičně koná v areálu mošnovského letiště u Ostravy. Letošní ročník bude mimořádný, protože bude připomínkou 100. výročí samostatného Československa.

Přehlídky se zúčastní jak ozbrojené složky České republiky tak i partnerských zemí NATO. Naše společnost TATRA TRUCKS patří už k tradičním účastníkům a ve spolupráci se společností CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) jsme jedním z hlavních partnerů akce.

Letošní ročník bude speciální kvůli 100. výročí samostatného Československa, proto jsme si pro vás připravili nejen výstavu aut naší současné výroby, ale i veteránů. Budete moci vidět TATRU 111, jeden z nejslavnějších nákladních automobilů. Díky své spolehlivosti a dobrými jízdními vlastnostmi v terénu si rychle získal oblibu nejen u ozbrojených složek v Československu, ale i v zahraničí. Dále bude k vidění TATRA 813 KOLOS, která se svého času vyvážela do 43 států na pěti kontinentech a TATRU T148 vyráběnou v letech 1972 až 1982.

Ze současného portfolia bude vystavena nová TATRA PHOENIX 8x8 Euro 6 - modelové řady 2018, obrněné vozidlo TITUS a dále TATRA 815-7 KAPA 6x6. Ve VIP zóně bude k vidění nová samohybná houfnice „Dana" neboli dělo automobilní nabíjené automaticky a obrněné vozidlo PATRIOT.

Na dynamickou ukázku jsme pro letošní rok připravili něco speciálního - vyslyšeli jsme prosby tatrováckých nadšenců a exkluzivně se na dynamických ukázkách představí hasičský speciál s délkou 12 285 mm, šířkou 2 900 mm a výškou 3 700 cm - nepřehlédnutelný TIGON vyvíjený ve spolupráci s rakouskou firmou Rosenbauer. Je to jedno z největších vozidel postavených na podvozku TATRA, které kdy bylo postaveno.