TATRA TRUCKS na veletrhu INTERSCHUTZ 2015

08.06.2015

Mezinárodní veletrh záchranářských, požárních a bezpečnostních technologií INTERSCHUTZ 2015 se koná ve dnech 8. – 13. června v německém Hannoveru. TATRA TRUCKS se účastní ve spolupráci s významným výrobcem hasičských nástaveb na vozidlech TATRA, společností THT Polička.

Stánek naleznete pod označením A15 v hale č. 24.

Na veletrhu představíme vozidlo řady TATRA FORCE v provedení 6x6, s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30, které na podvozky TATRA dodává tradiční výrobce hasičských nástaveb, THT Polička. Vozidlo s typovým označením T815-731R32.6x6 je založeno na unikátní tatrovácké koncepci podvozku s hnacím traktem tvořeným vzduchem chlazeným osmiválcovým motorem TATRA o objemu 12,7 litru a výkonu 325 kW při otáčkách 1800 min-1 a automatizovanou převodovkou TATRA-NORGREN. Hasičská nástavba je tvořena nádrží o objemu 9 000 litrů vody a 540 litrů pěniva a množstvím úložných prostor pro vybavení k hašení požáru, včetně čerpadla o průtoku 3 000 litrů/min. v nízkotlakém režimu či 300 litrů/min. při vysokotlakém režimu. Vozidlo je určeno primárně pro zásahy v terénu -  v lesních a těžce dostupných oblastech. Díky své nízké celkové výšce ale nalezne uplatnění i v městských a zastavěných oblastech, kde se hasicí technika musí vyrovnávat s množstvím překážek v podobě nejrůznějších podjezdů či průjezdů. Díky vzduchovému odpružení podvozku, který poskytuje posádce komfort a vozidlu vyšší rychlost i v náročném terénu, lze navíc celkovou výšku dále měnit – snížit o 120 mm nebo v případě potřeby naopak zvýšit (zvýšení světlé výšky vozidla) o 90 mm. Tato vozidla jsou značně oblíbena mezi českými a slovenskými jednotkami, které v posledních dvou letech získaly dohromady přes 260 vozidel.

Druhým exponátem bude vozidlo modelové řady TATRA TERRA s typovým označením T815-231R55.4x4 s posádkovou kabinou pro družstvo 2+4. Vozidlo opět vychází z tatrováckého podvozku opatřeného osmiválcovým vzduchem chlazeným motorem TATRA o výkonu 325 kW a převodovkou TATRA NORGREN. Hasičská nástavba je tvořena nádrží na vodu o objemu 4 000 litrů a nádrží na pěnidlo o objemu 240 litrů a rovněž disponuje množstvím úložných prostor, které jsou stejně jako u předchozího vozidla dosažitelné ze země, bez nutnosti vyklápěcích schodků. Také tento model se těší značné přízni českých a slovenských hasičů.

Obě vozidla jsou vybavena motory dle emisních norem Euro 5  na základě výjimek, které platí pro hasičské sbory v evropských zemích. Vozidla značky TATRA mají v Německu stále dobré jméno, a proto se také snažíme na veletrhu Interschutz dobře prezentovat. Zájem se očekává jak o vozidla modelové řady TATRA FORCE (T815-7), tak vozidla řady TATRA TERRA (T815-2). Protože se jedná o veletrh mezinárodní, věříme, že se nám podaří uspět i na dalších teritoriích. Přesvědčili jsme se o tom např. na prezentaci v Rakousku, která proběhla poslední květnový víkend v Bad Kleinkirchheim. Účastnilo se jí několik desítek profesionálních i dobrovolných hasičů, aby hasičské speciály otestovali v náročných podmínkách rakouských Alp.

Bude nám velkou ctí, když společný stánek THT Polička a TATRA TRUCKS na veletrhu INTERSCHUTZ ve dnech 8. – 13. června navštívíte.