TATRA získala mezinárodní uznání

28.11.2011

Kopřivnická TATRA získala mezinárodní uznání za svůj nový vůz TATRA PHOENIX. V soutěži Truck of the Year se tatrovka stala nejlépe hodnoceným plněpohonným vozem; v celkovém hodnocení skončila druhá.

Kopřivnice / Kortrijk (27. 11. 2011) - Nejnovější vůz TATRA PHOENIX se stal druhým nejlépe hodnoceným nákladním automobilem v celkovém pořadí letošního ročníku prestižní mezinárodní odborné soutěže International Truck of the Year 2012.

Výsledky soutěže byly zveřejněny v předvečer zahájení 14. ročníku mezinárodního oborového veletrhu Trailer 2011 v belgickém městě Kortrijk.

Skvělý výsledek Tatry je znásoben faktem, že vítězný truck se řadí do segmentu silničních tahačů dálkové kamionové dopravy. TATRA PHOENIX se tak stala pro rok 2012 nejlépe hodnoceným plněpohonným vozidlem v celé soutěži.

TATRA se do soutěže, v níž o vítězi rozhoduje 24členná porota tvořená novináři specializovaných časopisů z celé Evropy, přihlásila za celou historii soutěže vůbec poprvé. Zařazení do skupiny nominovaných vozidel pro rok 2012 předcházela trpělivá a odpovědná práce celá společnosti TATRA, a. s. Zcela nový produkt v segmentu těžkých nákladních vozidel TATRA PHOENIX byl představen veřejnosti v druhé polovině letošního roku. Během měsíce září byla přesně podle dlouhodobého plánu spuštěna sériová výroba a nový vůz z Kopřivnice začal sbírat důležité body nejen u cílových skupin zákazníků, ale rovněž u odborné veřejnosti.

Díky svým nezaměnitelným jízdním vlastnostem vycházejícím z dlouhodobě prověřeného a průběžně inovovaného podvozku tzv. tatrovácké koncepce a vysoké přidané hodnotě charakterizované mimo jiné aplikací některých konstrukčních skupin a produktů renomovaných zahraničních výrobců, TATRA PHOENIX výrazně oslovila Mezinárodní Jury Truck of the Year.

Novinářská cena International Truck of the Year byla letos udělena již po pětatřicáté. Odbornou porotu soutěže tvoří představitelé nejznámějších a zároveň nejúspěšnějších evropských odborných magazínů, reprezentujících souhrnný měsíční náklad svých titulů ve výši cca 600 000 výtisků a minimálně stejný počet odborných čtenářů.

Podle vnitřních předpisů Mezinárodní Jury Truck of the Year jsou nominována vozidla, která byla veřejnosti představena v uplynulých dvanácti měsících a zároveň zvyšují efektivitu silniční dopravy svými nezpochybnitelnými technickými inovacemi, mírou uživatelského komfortu, bezpečností provozu, ekonomií spotřeby a provozních nákladů a v neposlední řadě též mírou vstřícnosti k zachování životního prostředí.

Vladimír Bystrov
mediální zástupce společnosti TATRA, a. s.
tel.          +420 233 014 040
GSM       +420 777 130 788
e-mail: vladimir.bystrov@bisonrose.cz