Tatrováci děkují!

08.06.2015

O víkendu 6. – 7. června se na našem zkušebním polygonu uskutečnil třetí ročník Kopřivnických dnů techniky. Dvoudenní výstava, kterou organizuje Město Kopřivnice a jejímž generálním partnerem je TATRA TRUCKS, přilákala do prostor výrobního závodu TATRA TRUCKS v Kopřivnici přes 18 tisíc návštěvníků.

Za obrovský zájem o techniku, a zejména pak o montážní linku, tatrováci všem fanouškům děkují!

V rámci tatrovácké expozice jsme představili zástupce nové modelové řady TATRA PHOENIX Euro 6 v podobě jednostranného sklápěče 8x8, nosiče kontejnerů s hydraulickou rukou 8x8 a nosiče kontejnerů s hákovým nakladačem 6x6. Předchozí modelová verze Euro 5 byla zastoupena valníkem s hydraulickou rukou, vozidlem silniční údržby a nechyběl ani agrotahač s návěsem o objemu 87 m3.

Vojenskou techniku reprezentovala dvě vozidla řady TATRA FORCE (T815-7) – vyprošťovací vozidlo 8x8 a valník s obrněnou kabinou 4x4. Nechyběli ani zástupci záchranné techniky – valník s hydraulickou rukou řady TATRA FORCE 8x8 a modernizované zásahové vozidlo se čtyřdveřovou kabinou T815-PR2.

Na akci se také prezentovaly partnerské závodní týmy – TATRA BUGGYRA RACING se závodním speciálem T815 Martina Kolomého, dále pak Tomáš Tomeček se svou osmsetpatnáctkou a „baléčkem“. Nejvíce vozidel představil tým Bonver Dakar Projekt, který kromě závodního speciálu T815 4x4 ukázal také doprovodného Phoenixe – servisní dílnu na podvozku 8x8 – a také obytné vozidlo TATRA PHOENIX 6x6. Nedílnou součástí pak byly také předváděcí jízdy, na kterých si mohli návštěvníci vyzkoušet jízdu tatrovkami na speciálních vozovkách.

Velkému zájmu se těšila také montážní linka, která se takto pro veřejnost naposledy otevřela v roce 2008. Tatrovácký stan nabídl chutné občerstvení a sběratelé značkových reklamních předmětů si také přišli na své.

Ještě jednou děkujeme všem návštěvníkům za obrovský zájem a podporu značce TATRA a už teď začínáme přemýšlet, čím vás překvapíme v příštím roce, na čtvrtém ročníku Kopřivnických dnů techniky. Za rok se těšíme na shledanou!